RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Schetyna z Trzaskowskim. Wie, co zrobi, jeśli Tusk zepchnie go z list

Rafał Trzaskowski i Grzegorz Schetyna (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Rafał Trzaskowski i Grzegorz Schetyna (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Były szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna potwierdza, że pojawi się na imprezie Rafała Trzaskowskiego znanej jako Campus Przyszłości. – Będę... będę rozmawiał. Gorąco wspieram – zapewnił w Polsat News. Potwierdzają się niejako pogłoski o konflikcie na najwyższych partyjnych szczeblach PO, a środowisko Donalda Tuska organizuje własne, konkurencyjne wydarzenie. Co, jeśli były premier zablokuje Schetynie miejsce na listach do Sejmu z Dolnego Śląska? Polityk odpowiada z uśmiechem.

Tusk zamroził fundusze Trzaskowskiemu. Walka PO o niemieckie pieniądze

Tygodnik „Wprost” ujawnił, że stronnictwa Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego rywalizują między sobą o fundusze od niemieckich instytucji....

zobacz więcej

Jak donosiły niedawno media, jednoosobowe rządy Donalda Tuska spowodowały, że skłócone kiedyś frakcje w Platformie zawierają sojusze. W tym kontekście mówiło się m.in. o porozumieniu Grzegorza Schetyny i jego ludzi z ekipą Rafała Trzaskowskiego. Były szef PO ma pojawić się na przełomie sierpnia i września w olsztyńskim miasteczku akademickim Kortowo, gdzie zaplanowano drugą edycję Campusu Polska Przyszłości.


Były szef PO potwierdza. Co z własną partią?


– Będę. To ciekawa formuła i ciekawe spotkanie z młodymi ludźmi – powiedział w piątek Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem potrzebne jest angażowanie młodych ludzi w sprawy publiczne i w politykę. Jak zapewnia, będzie rozmawiał z młodzieżą, bo „gorąco wspiera” takie aktywności.


Więcej niż o samej wizycie na imprezie Trzaskowskiego mówi się jednak o konflikcie w partii. Pojawiały się pogłoski o tym, że Schetyna czuje się marginalizowany, ale coraz bardziej „rozpycha się” i może nawet planować założenie własnej partii (co ten już wcześniej dementował). 


Zapytany w Polsat News, jak teraz skomentuje te rewelacje, odpowiada jedynie: „Uśmiecham się”. Nie mówi jednak bezpośrednio o Platformie, ale zapewnia, że „robi wszystko i będzie się angażował, by pomóc organizować się opozycji”. 


Tusk skarci Schetynę? Jest „plan awaryjny”


Padło także pytanie: co jeśli szef PO, Donald Tusk, „wyśle” Schetynę gdzieś poza Dolny Śląsk, by utrudnić mu start do Sejmu (od lat były szef PO startował właśnie stamtąd, a inne miejsce byłoby swoistą karą za sprzeciw wobec rządów Tusk). Jednak Schetyna z uśmiechem zapewnia, że i w takiej sytuacji sobie poradzi: „Byłem też w pięknym Świętokrzyskiem, kandydowałem stamtąd”.

 

Czytaj więcej: Skłócone frakcje w Platformie Obywatelskiej znów razem. Przeciwko Tuskowi

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej