RAPORT

Pogarda

81-latka wpadła na lotnisku Chopina. Przemycała heroinę [WIDEO]

Obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady (fot. Mazowieckie KAS)
Obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady (fot. Mazowieckie KAS)

Najnowsze

Popularne

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł przemycała 81-letnia obywatelka Danii. Ukryła je w podwójnym dnie walizki – poinformowała rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.

Boss mafii groził dziennikarce. Kobieta spędzi urodziny w jego willi

Włoska dziennikarka Marilena Natale, która z powodu pogróżek otrzymywanych od mafii ma policyjną ochronę, spędzi w piątek swoje 50. urodziny w domu...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady. 

 

– Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli cztery pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina – przekazała Anita Wielanek. 

 

W bagażu seniorki znajdowało się ponad 5 kg heroiny, o wartości blisko 2,4 mln zł. 

 


Za próbę przemytu narkotyków 81-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. 

 

Za przemyt takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od trzech do 15 lat. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej