RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wielomiliardowe kontrakty PKP Intercity

Do 2030 r. wszystkie pojazdy PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowane (fot. Votimedia/Shutterstock com)
Do 2030 r. wszystkie pojazdy PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowane (fot. Votimedia/Shutterstock com)

PKP Intercity ma obecnie zakontraktowane umowy na pozyskanie i modernizację taboru o łącznej wartości ponad 6,1 mld zł - poinformował kolejowy przewoźnik.

CPK: Wybrano wariant inwestorski odcinka nowej linii kolejowej

We Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa rzecznika rządu ds. CPK Marcina Horały. – To ogromna radość, że niecały rok po tym jak dokładnie w tym...

zobacz więcej

„Obecnie mamy podpisane umowy na ponad 6,1 mld zł. Dzięki nim park taborowy wzmocniło już m.in. ponad 700 zmodernizowanych wagonów oraz 30 nowych lokomotyw elektrycznych. Wiele kontraktów jest w trakcie realizacji. W ich ramach w najbliższych miesiącach odbierzemy około 60 wagonów, nowych od FPS H. Cegielski i zmodernizowanych od PESA Bydgoszcz” - podało Intercity.

 

Spółka przypomniała, że w ramach realizowanej strategii inwestycyjnej, do 2030 roku przeznaczy 24,5 mld zł na zakup nowego taboru i modernizację już posiadanych pojazdów. Do tego czasu wszystkie pojazdy PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowane.

 

Przewoźnik podał, że jeszcze w tym roku jego flotę wzmocnią kolejne trzy zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne ED74, a na trzeci kwartał tego roku zaplanowane są odbiory pierwszych z 12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, których producentem jest Stadler Polska.

 

 

Dodano, że w najbliższych miesiącach PKP Intercity planuje podpisanie kolejnych umów taborowych, jak również ogłoszenie nowych przetargów, dzięki którym w kolejnych latach liczba nowoczesnych pojazdów we flocie przewoźnika będzie się systematycznie zwiększać.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej