RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Płonie skład amunicji w Rosji, blisko granicy z Ukrainą. Eksplozje na Krymie [WIDEO]

W czwartek wieczorem mieszkańcy Kerczu usłyszeli wybuchy (fot. PAP/EPA/Press Office of Head of Crimea HANDOUT, zdj. ilustr.)
W czwartek wieczorem mieszkańcy Kerczu usłyszeli wybuchy (fot. PAP/EPA/Press Office of Head of Crimea HANDOUT, zdj. ilustr.)

W pobliżu wsi Timonowo i Sołoty w obwodzie biełgorodzkim, kilkanaście kilometrów od granicy z Ukrainą, płonie skład amunicji. Mieszkańcy wiosek ewakuowali się. Co najmniej kilka eksplozji miało miejsce w czwartek wieczorem w Kerczu na Krymie oraz na rosyjskim lotnisku wojskowym Belbek na północ od Sewastopola - poinformowały agencja Reuters i ukraińskie media, powołując się na lokalne źródła.

WOJNA NA UKRAINIE


Reuters, cytując miejscowego urzędnika, poinformował, że w wyniku pożaru koło Timonowa nikt nie został ranny, a służby badają przyczyny zdarzenia.


 

Portal Ukraińska Prawda pisze, że w czwartek wieczorem mieszkańcy Kerczu usłyszeli wybuchy, natomiast okupujący półwysep Rosjanie uruchomili systemy obrony przeciwlotniczej.

Kułeba o rosyjskich turystach: Skoro popierają wojnę, niech zostaną w swoim kraju

„To wojna Rosji, nie tylko Władimira Putina. Większość Rosjan popiera wojnę, więc niech rosyjscy turyści zadowolą się pobytem w swoim kraju” –...

zobacz więcej

Informacje te potwierdza agencja Ukrinform, według której w sieciach społecznościowych pojawiły się informacje, że w Kerczu słyszano co najmniej cztery głośne eksplozje. Mieszkańcy miasta donoszą, że widzieli rakiety lecące „z morza” i błyski na niebie.

 

Przeczytaj także: Rosjanka płacze uciekając z Krymu: Nie chcę wyjeżdżać. Tu jest fajnie [WIDEO]

 

Rosyjskie i lokalne kanały internetowe donoszą także o wybuchach na lotnisku wojskowym koło Sewastopola, z kolei prorosyjski gubernator Sewastopola Mychajło Razwożajew na Telegramie napisał, że nad lotniskiem Belbek strącony został bezzałogowy statek powietrzny
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej