RAPORT

Pogarda

Minister obala „kłamstwo” Tuska ws. „HiT”. „Obrzydliwie próbuje wykorzystać dzieci”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Minister w KPRM Łukasz Schreiber przytoczył badania, z których wynika, że większość Polaków nie czyta ani jednej książki w ciągu roku. – Może dlatego ten podręcznik profesora Wojciecha Roszkowskiego do „Historii i Teraźniejszości” wywołuje tak wielką falę oburzenia i krytyki – zaznaczył. Polityk PiS przedstawił w nagraniu na YouTube siedem faktów związanych z książką i ocenił, że Donald Tusk rozkręcił histerię wokół in vitro, a o tej metodzie w „HiT” nie ma ani jednego słowa.

Czarnek o pozwie dla Tuska: Ten hejt trzeba powstrzymać [WIDEO]

zobacz więcej

Szef PO Donald Tusk stwierdził podczas jednego ze spotkań z wyborcami, że w podręczniku do „HiT” są straszne tezy, w tym jedna o niekochanych dzieciach z in vitro. 


Według Łukasza Schreibera, atak na książkę Wojciecha Roszkowskiego trwał od tygodni, ale to Tusk „rozbudził hejt”. Tymczasem rodzice nie powinni być zaniepokojeni tym, czego będą się uczyć ich dzieci.


Zobacz także ->  Czarnek komentuje słowa Tuska o podręczniku prof. Roszkowskiego: Łajdactwo

 

Zaznaczył, że w swojej krótkiej wypowiedzi na ten temat, lider Platformy zawarł aż trzy kłamstwa. 


– Po pierwsze Przemysław Czarnek nie ma nic wspólnego z autorstwem tego podręcznika. Po drugie Tusk mówi o całym rozdziale dotyczącym in vitro, a tymczasem rozdział dotyczy kultury i rodziny w oczach Zachodu – mówi w nagraniu Schreiber. Dodaje, że w rozdziale tym można znaleźć m.in. informacje o Édith Piaf czy Brigitte Bardot. 


– Państwo widzicie teraz ten tekst. W tym fragmencie ani w całym podręczniku nie ma ani jednego słowa o in vitro – zapewnił.

Gorąco w Kaliningradzie. Rosjanie rozmieścili pociski Kindżał

Rosja rozmieściła w Kaliningradzie swoje trzy najnowocześniejsze rakiety – pociski hipersoniczne Kindżał. „Zostały one tam dostarczone przez...

zobacz więcej

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że każdemu dziecku należy się szacunek i miłość.


Tusk próbuje wykorzystać w obrzydliwy sposób dzieci do tego, aby zaatakować przeciwników politycznych – zapewnił.


Zobacz także ->  Sondaż: Większość badanych uznaje powrót Tuska za porażkę

 

Ocenił, że fragment publikacji, na który powołuje się Tusk, rzeczywiście należy poprawić, żeby nie stwarzał pola do niedopowiedzeń.


Ale twierdzenie, że ten tekst jest o dzieciach z in vitro, jest kłamstwem – ocenił minister w KPRM. – Efekt? Donald Tusk będzie miał proces – zaznaczył przypominając deklaracje Przemysława Czarnka, że pozwie szefa PO za kłamstwa.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej