RAPORT

Tusk kontra Tusk

Morawiecki: Kiedyś ludzie stąd uciekali, postawiliśmy na rozwój sprawiedliwy i solidarny

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości otwarcia Przedszkola, odrestaurowanego Parku Miejskiego i wyremontowanego budynku Szkoły Podstawowej w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Nowym Brzesku. – Latem 2022 r. mamy najniższe bezrobocie w III RP. To dzięki temu, że w takich miejscowościach tworzone są nowe miejsca pracy – powiedział szef rządu.

Bezrobocie najniższe od 32 lat

Bezrobocie jest najniższe od 32 lat. Jak przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w porównaniu z poprzednim miesiącem liczba...

zobacz więcej

– Cieszę się, że widać wyraźnie, że to na, co postawiliśmy parę lat temu – rozwój sprawiedliwy i solidarny – staje się rzeczywistością, bo ten najniższy w historii Polski poziom bezrobocia jest efektem pracy ostatnich kilku lat – mówił premier. Jak dodał „nowa opowieść o państwie to opowieść o rozwoju zrównoważonym, gdzie w miejscowościach takich jak Nowe Brzesko życie musi się rozwijać”.


– Bardzo często w takich miejscach słyszę, że do niedawna ludzie stąd uciekali. Latem 2022 r. mamy najniższe bezrobocie w III RP. To dzięki temu, że w takich miejscowościach tworzone są nowe miejsca pracy – powiedział Morawiecki. 


– Premier zaznaczył, że wierzy, że „dzięki sprawiedliwemu rozwojowi, takie miasta jak Nowe Brzesko będą dobrym miejscem do życia. Wierzę, że taka przyszłość jest możliwa”


– Przed chwilą, gdy rozmawiałem z panią dyrektor, to powiedziała mi, że nigdy wcześniej w Nowym Brzesku nie było tylu inwestycji. To jest podstawowa sprawa, która niech będzie punktem wyjścia do nowej filozofii państwa, którą chcę opowiedzieć – powiedział.


Szef rządu poinformował o swojej wizycie na Facebooku: „Dziś odwiedziłem Nowe Brzesko, w którym widać pozytywny wpływ filozofii rządzenia Prawo i Sprawiedliwość i zrównoważonego, sprawiedliwego rozwoju, na który postawiliśmy kilka lat temu. 


Latem 2022 mamy najniższe bezrobocie w historii III RP. To efekt między innymi naszej polityki. Rząd wspiera tu inwestycje lokalne, a Nowe Brzesko i Hebdów otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dziękuję wszystkim samorządowcom za sprawną współpracę na linii rząd-samorząd, która to umożliwia, życzę mieszkańcom powiatu, by ta ziemia nadal rozwijała się oraz zapewniam, że zrobimy wszystko, by równomiernie wspierać mniejsze polskie miejscowości i tworzyć nowe miejsca pracy”.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej