RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosjanie organizują wycieczki na Białoruś. Celem zakupy w sklepach H&M, Nike i ZARA

Światowe marki nie chcą wspierać rosyjskiego terroryzmu (fot. Konstantin Zavrazhin/Getty Images)
Światowe marki nie chcą wspierać rosyjskiego terroryzmu (fot. Konstantin Zavrazhin/Getty Images)

Po tym, jak Rosja napadła na Ukrainę, terrorystyczne państwo opuściły setki zagranicznych firm. Spragnieni znanych marek Rosjanie coraz częściej jeżdżą na Białoruś, by tam zaopatrzyć się w ubrania, perfumy i biżuterię. Dziennikarz Tadeusz Giczan przekazał teraz, że rosyjskie biura podróży rozpoczęły cotygodniowe wycieczki zakupowe z Moskwy do Mińska.

W USA wiedzieli, że Rosja zaatakuje. Wstrząsające ustalenia wywiadu i decyzja Zełenskiego

Dziennik „The Washington Post” poznał szczegóły ustaleń amerykańskiego wywiadu sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przekonuje, że w USA od...

zobacz więcej

Rozkaz ataku na Ukrainę wydał Władimir Putin, ale jak pokazują sondaże, agresję na sąsiednie państwo popiera większość obywateli Rosji. Czołowi światowi giganci z branży technologicznej, motoryzacyjnej czy gastronomicznej postanowili opuścić rosyjski rynek. Już w marcu zawieszenie biznesów w Rosji zapowiedzieli przedstawiciele Apple, Airbus, Boeing, FedEx, DHL, Shell, BP, Facebook, Google, Disney, Netflix, American Express, MasterCard, Visa czy Play Station.


Zobacz także ->  Rosja może się po tym nie podnieść. Lista firm, które opuszczają Putina

 

Podobnie stało się w branży odzieżowej. Na liście sklepów, które całkowicie opuszczają lub już opuściły Rosję znajdują się m.in. H&M, House, Cropp, Sinsay, Reserved, Mohito, Levi’s Strauss & Co, T. K. Maxx, Nike, Prada czy Tiffany & Co. 


Rosjanie organizują więc wycieczki na Białoruś. Jak podkreślają, klienci z Moskwy mogą tam płacić nie tylko gotówką, ale także kartą rosyjskiego systemu płatności.


Nowe odkrycie w Odrze. To potwierdza hipotezę z Niemiec

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa napisała na Twitterze, że wyniki badań naszych ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wskazały...

zobacz więcej

„Dojazd na Białoruś nie jest trudny. Loty z Moskwy do Mińska obsługiwane są ze wszystkich stołecznych lotnisk” – reklamuje stowarzyszenie organizatorów rosyjskiej turystyki i podkreśla, że taki transport to wydatek między 7000 a 12000 rubli (kurs waluty jest ciężki do oszacowania, bo rosyjskie instytucje sztucznie go zawyżają).


Zobacz także ->  Właściciel m.in. marki Reserved zawiesza swoją działalność w Rosji

 

Oferowane wycieczki trwają cztery dni (trzy noce) i zakładają nocleg w czterogwiazdkowym hotelu w Mińsku + powitalny koktajl. 


Organizatorzy zachwalając wyjazdy podkreślają, że uczestnicy mogą liczyć na zakupy w sklepach takich marek jak Nike, ZARA, Massimo Dutti, Calvin Klein, Levis, Puma, Adidas, Hour Passion i wiele innych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej