RAPORT

Pogarda

Szefowie resortów obrony Polski i Czech o „powstrzymaniu ambicji Putina”

Najnowsze

Popularne

Współpraca w dziedzinie wojskowości na forum NATO i Unii Europejskiej, sposoby na powstrzymanie rosyjskiej agresji oraz wsparcie dla walczącej Ukrainy - to niektóre z tematów poruszonych podczas spotkania wicepremiera, ministra obrony Mariusza Błaszczaka z przebywającą w Warszawie jego czeską odpowiedniczką Janą Černochovą.

Szef MON zachęca do wstępowania do wojska. „Walczymy o godność i przyszłość Polski”

Warto być żołnierzem, warto być częścią wielkiej wojskowej rodziny NATO – mówił, zachęcając do wstępowania do wojska, szef MON Mariusz Błaszczak...

zobacz więcej

Na konferencji prasowej po spotkaniu minister Mariusz Błaszczak powiedział, że dyskusja dotyczyła m.in. dostaw paliw dla wojska i współpracy w tej kwestii na forum Unii Europejskiej.


– Polska i Czechy są sąsiadami, którzy ze sobą współpracują. To szczególnie ważne, jeżeli chodzi o wyzwania, przed którymi stoimy, a w zasadzie stoi cała Europa. Te wyzwania dotyczą agresji rosyjskiej na Ukrainę i próby odbudowy imperium rosyjskiego przez Putina – powiedział Błaszczak.


Czeska minister obrony podziękowała natomiast Polsce za wsparcie humanitarne dla Ukraińców oraz pomoc logistyczną w transporcie sprzętu wojskowego na Ukrainę. – Chciałam podziękować nie tylko politykom, ale każdej osobie, która bierze udział w transporcie tego sprzętu – zaznaczyła.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej