RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Będzie wniosek o ukaranie Gawłowskiego. PiS o skandalicznej wypowiedzi polityka PO

Stanisław Gawłowski (fot. PAP/Leszek Szymański)
Stanisław Gawłowski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Senatorowie PiS złożą wniosek do komisji o ukaranie senatora Stanisława Gawłowskiego za jego skandaliczną wypowiedź – poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS). Pęk dodał, że ws. Gawłowskiego, który „niszczy autorytet Izby i obraża rząd, powinien zareagować marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Stanisław Gawłowski, który w przeszłości był uważany za „barona” PO w Zachodniopomorskiem, dziś jest tylko jej szeregowym członkiem.

Kompromitacja senatora PO. Internauci pękają ze śmiechu

Stanisław Gawłowski postanowił zaalarmować w mediach społecznościowych, że może być ofiarą inwigilacji Pegasusem. Senator zamieścił na Twitterze...

zobacz więcej

Chodzi o wpis senatora Stanisława Gawłowskiego opublikowany w środę wieczorem na Twitterze: „PiS krzyczy: Polacy nic się nie stało! Tylko Odra martwa. Morawiecki, Moskwa, Adamczyk, Ozdoba, Gróbarczyk i inna PiS-owska swołocz nie zamieciecie katastrofy ekologicznej na Odrze pod dywan. Wszystko wyjaśnimy”. Do wpisu Gawłowski załączył grafikę z żałobnym kirem i napisem „Odra”.


Jak poinformował wicemarszałek Pęk, „senatorowie PiS złożą do komisji wniosek o ukaranie S. Gawłowskiego za tę skandaliczną wypowiedź”. – Marszałek Tomasz Grodzki powtarzający ciągle frazesy o wysokim prestiżu Senatu powinien wreszcie zareagować na to jak jego kolega niszczy autorytet Izby i obraża Rząd RP – podkreślił.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim.Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa napisała na Twitterze, że wyniki badań naszych ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wskazały „obecność w wodzie z Odry mikroorganizmów – złotych alg”. Co ciekawe, podobne ustalenia docierają do nas zza zachodniej granicy. W Niemczech również badania nie potwierdziły doniesień polityków PO o ogromnych ilościach rtęci, a jako powód masowego ginięcia ryb coraz częściej wskazuje się „niezidentyfikowany jeszcze toksyczny gatunek alg”.


 Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia WIOŚ zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. W związku z sytuacją na Odrze premier zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej