RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Śmierć półrocznego chłopczyka. Prokuratura wyjaśnia okoliczności

W mieszkaniu zostały przeprowadzone oględziny i nadal trwają czynności procesowe (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)
W mieszkaniu zostały przeprowadzone oględziny i nadal trwają czynności procesowe (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Rejonowa w Wschowie w woj. lubuskim wyjaśnia okoliczności śmierci półrocznego chłopca. Pomoc wezwał mężczyzna, u którego mieszkała rodzina dziecka. Kiedy na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, niemowlę już nie żyło – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Sopot. Policjanci szukają pedofila, nagrywał nagie dziecko na basenie

Policjanci z Sopotu poszukują mężczyzny, który utrwalał wizerunek nagiego dziecka na jednym z miejskich basenów. Każdy, kto rozpoznaje tego...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w środę w miejscowości Stare Strącze niedaleko Sławy w pow. wschowskim. Znajomy rodziny zadzwonił pod numer 112, mówił, że dziecko znajduje się w wannie i nie daje oznak życia.


Przybyli na miejsce ratownicy z pogotowia znaleźli dziecko w wannie z wodą. Na ratunek było za późno. Lekarz stwierdził zgon. Zaraz potem na miejsce przyjechała policja i prokurator.


Do sprawy została zatrzymana matka i ojciec dziecka oraz ich znajomy właściciel mieszkania, które wynajmują. To młodzi ludzie, matka dziecka ma 19 lat. Trwają ustalenia, czy osoby opiekujące się dzieckiem były pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – powiedziała Antonowicz.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Dodała, że w mieszkaniu zostały przeprowadzone oględziny i trwają czynności procesowe. W wyniku wstępnych badań przeprowadzonych podczas sekcji zwłok jako prawdopodobną przyczynę zgonu wskazano utonięcie.


Sprawa jest niejednoznaczna, a zeznania zatrzymanych niespójne. Z tego powodu nie będziemy na razie udzielali informacji na temat poczynionych ustaleń – zaznaczyła prokurator.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej