RAPORT

Pogarda

Krzyczeli „zdrajca!” na spotkaniu z Scholzem. Szykują masowe protesty w Niemczech

Olaf Scholz przechodzi ciężki okres rządów (fot. arch.PAP/DPA)
Olaf Scholz przechodzi ciężki okres rządów (fot. arch.PAP/DPA)

Najnowsze

Popularne

Podczas spotkania z obywatelami w Neuruppin kanclerz Niemiec Olaf Scholz i został zakrzyczany przez uczestników antyrządowego protestu. Gdy po raz kolejny obiecywał wprowadzić dalsze ulgi dla obywateli, demonstranci krzyczeli: „zdrajca narodu!”, „kłamca!” i „spadaj!” – relacjonuje portal dziennika „Berliner Zeitung”. Zdaniem komentatorów może to być przedsmak zapowiadanych na jesień masowych protestów antyrządowych.

Niemcy powołali fundację chroniącą Nord Stream 2. Ujawniono szokujące fakty

Fundacja klimatyczna utworzona przez rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego, by chronić interesy gazociągu Nord Stream 2, otrzymała od spółki...

zobacz więcej

Około 300 protestujących przybyło w środę wieczorem w pobliże terenu spotkania i zaczęło zakłócać jego przebieg. „Polityk SPD mimo to nie przerwał wystąpienia, choć przez gwizdy i skandowanie trudno go było zrozumieć” – podała gazeta.


Od postkomunistów po prawicę – przeciwko rządom Scholza


W ostatnich dniach w Niemczech pojawiły się spekulacje na temat możliwych masowych protestów przeciwko polityce rządu, które miałyby odbyć się jesienią. Demonstracje chce organizować m.in. postkomunistyczna partia Lewica, mobilizacja trwa także na prawicy. W Neuruppin do protestu wzywały zarówno Lewica, jak i prawicowo-populistyczna AfD.


Olaf Scholz na spotkaniu powtórzył zapowiedź, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny pakiet działań, które mają ulżyć obywatelom borykającym się z inflacją i wysokimi kosztami energii.


Kanclerz wzbudził duże kontrowersje swoim zachowaniem także w czasie wtorkowej wizyty prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa. Gdy ten oskarżył Izrael o „holokaust” Palestyńczyków, Scholz nie zareagował.


Czytaj więcej – Niemieckie media o zachowaniu kanclerza Niemiec ws. „50 holokaustów”: Nie może być usprawiedliwione

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej