RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Obława na łosia. Zaatakowany mężczyzna walczy o życie [WIDEO]

W gminie Choroszcz (woj. podlaskie) trwa obława na agresywnego łosia. Mężczyzna, którego zwierzę zaatakowało walczy o życie - informuje TVP3 Białystok.

Kierowca chciał ominąć sarnę. Do szpitala trafiły cztery osoby

Jadącemu nocą kierowcy bmw na łuku drogi pod koła wbiegła sarna. Gdy 19-latek próbował ominąć zwierzę, stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu....

zobacz więcej

Uwaga na łosie – to ostrzeżenie, które każdy powinien wziąć sobie do serca. – Odchodzić jak najdalej, nie podchodzić, nie próbować robić zdjęć, nie wydawać zbędnych odgłosów – sugeruje Małgorzata Świątkowska z Urzędu Miejskiego w Choroszczy.


O tym, jak groźne może się okazać spotkanie z tym ssakiem, przekonał się mieszkaniec Oliszek w gminie Choroszcz. W miejscu pracy zauważył dużego samca; podszedł żeby zrobić mu zdjęcie. Zwierzę, zaatakowało, mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.


Specjaliści mówią wprost – podchodzenie dzikich zwierząt blisko ludzi nie jest naturalnym zachowaniem i może być na przykład oznaką choroby


– Już nam się powinna zapalić czerwona lampka: co się stało, czemu to zwierzę daje do siebie podejść? Być może jest ranne, być może się stało coś innego, że ono nas nie traktuje jako zagrożenia – tłumaczy Dawid Wójcik z Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej