RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Fińska premier na hucznej imprezie oburzyła naród. Jak się tłumaczy? [WIDEO]

To nie pierwsza budząca kontrowersje impreza, na której pojawiła się Sanna Marin (fot. Sean Gallup/Getty, tt/@alkkari_t)
To nie pierwsza budząca kontrowersje impreza, na której pojawiła się Sanna Marin (fot. Sean Gallup/Getty, tt/@alkkari_t)

Najnowsze

Popularne

Popularny w sieci film z prywatnej imprezy, na której premier Finlandii Sanna Marin bawi się w gronie celebrytów, podzielił Finów. – Nie robiłam rzeczy niezgodnych z prawem – komentuje wideo szefowa rządu. Wielu jest jednak oburzonych jej zachowaniem.

Fińska premier do Scholza: Rosjanie nie powinni dostawać wiz

Coraz więcej unijnych państw chce ograniczeń wizowych dla Rosjan. Przeciwni są jak zwykle Niemcy. Teraz podczas spotkania liderów państw w Norwegii...

zobacz więcej

„Premier w dzikim tańcu”; „Imprezowicze śpiewają, przytulają się. Widać kieliszki i słychać przekleństwa” – opisuje tabloid „Iltalehti”, który opublikował nagranie.


Premier Finlandii: Bawiłam się legalnie


– Tańczyłam, śpiewałam, bawiłam się, robiłam rzeczy legalne – skomentowała rano 37-letnia premier Marin w wywiadzie dla telewizji Yle.


Jeden z posłów koalicji rządowej chce, aby Marin została poddana badaniom na obecność środków odurzających. Najpopularniejsza w kraju polityk przyznała, że na imprezie był alkohol. Zaprzeczyła, jakoby zażywała narkotyki.

Zakazany taniec. Ale to przeszłość


Na forach internetowych wskazuje się, że takie zachowanie nie licuje z powagą urzędu premiera. Inni przypominają, że w Finlandii obowiązywał zakaz tańca, ale było to w czasach wojennych.


– Mam życie zawodowe, rodzinne, a także czas wolny, który spędzam z przyjaciółmi. Prawie tak samo jak inni w moim wieku – powiedziała Marin. Dodała, że to wyborcy ocenią jej zachowanie; wybory parlamentarne odbędą się w Finlandii na wiosnę 2023 r.


Zobacz także: Premier Finlandii mimo kwarantanny poszła do klubu. Teraz przeprasza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej