RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Powódź w Chinach. Władze wysłały tysiące ratowników

Rzeki zmieniły bieg, zalewając wsie i miasteczka (fot. VCG/Getty Images)
Rzeki zmieniły bieg, zalewając wsie i miasteczka (fot. VCG/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 16 osób poniosło śmierć, a 36 uznaje się za zaginione w wyniku powodzi wywołanych silnymi opadami deszczu w prowincji Qinghai na zachodzie Chin – poinformowały państwowe chińskie media.

Niemcy: Media krytykują władze Brandenburgii za opieszałość ws. Odry

„Winne mogą być mikroalgi” – taką tezę odnośnie masowego śnięcia ryb w Odrze coraz częściej stawiają niemieccy eksperci zajmujący się wodnymi...

zobacz więcej

Ulewny deszcz zaczął padać na niektórych obszarach prowincji w środę wieczorem, powodując powodzie i lawiny błotne. Rzeki zmieniły bieg, zalewając wsie i miasteczka. Ucierpiało ponad 6,2 tys. mieszkańców – podała telewizja CCTV.


Lokalne władze wysłały na dotknięte kataklizmem obszary ekipę ratowniczą liczącą ponad 2 tys. osób i 160 pojazdów.


Chiny od czerwca mierzą się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w tym dotykającą niektóre obszary falą upałów i suszą. Według rządu odpowiadają za to zmiany klimatu, które będą jego zdaniem w coraz większym stopniu wpływać na gospodarkę i społeczeństwo.

W środę media informowały o wstrzymaniu pracy części fabryk na południowym zachodzie Chin w związku z suszą, która zakłóciła pracę elektrowni wodnych i skłoniła władze do wydania nakazu racjonowania prądu. Zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrosło z kolei z powodu upałów i użycia klimatyzacji.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej