RAPORT

Tusk kontra Tusk

Buszujący w zbożu. Nietrzeźwy kierowca przegrał z kamerą [WIDEO]

Kamera termowizyjna pozwoliła policjantom dotrzeć do nietrzeźwego kierowcy, który ukrywał się w polu kukurydzy. Funkcjonariusze odnaleźli 38-latka kilkaset metrów od miejsca, w którym porzucił samochód. Okazało się, że mężczyzna dodatkowo był poszukiwany i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Za pośpiech słono zapłaci. 51-latek jechał samochodem z prędkością 204 km/h [WIDEO]

Policjanci ze Słubic ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 punktami karnymi 51-latka, który swoim lexusem pędził 204 km/h drogą krajową nr...

zobacz więcej

We wtorek tuż przed godz. 23 łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicach miejscowości Chojny Młode kierowca srebrnego samochodu jedzie całą szerokością drogi w kierunku Łomży. W Marianowie zauważyli go policjanci z patrolówki. Pirat drogowy ignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe, nie zważając na innych użytkowników drogi i kontynuował ucieczkę.


Po kilku kilometrach policjanci zablokowali drogę i uniemożliwili kierowcy volkswagena dalszą jazdę. Gdy dobiegli do zatrzymanego samochodu, kierowcy już nie było, siedział jedynie pasażer. 33-latek został zatrzymany, a na miejsce przyjechali funkcjonariusze, wyposażeni w kamerę termowizyjną. To dzięki niej policjanci zlokalizowali w polu kukurydzy miejsce, gdzie ukrywał się kierowca. Było to około kilkuset metrów od porzuconego pojazdu.


Blisko promil alkoholu


Mężczyzna gdy usłyszał policjantów, próbował uciekać, ale został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Ponadto mieszkaniec Grajewa był poszukiwany przez organy ścigania w Kolnie, Ełku i Grajewie.


On i jego pasażer trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Zgodnie z Kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 2.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej