RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił poparcia posłowi Markowi Wesołemu

Najnowsze

Popularne

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił poparcia w wyborach w Rudzie Ślaskiej. W imieniu swojej partii wsparł posła Marka Wesołego.

Premier o zmarłej prezydent Rudy Śląskiej Grażynie Dziedzic

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Grażyny Dziedzic, zasłużonej prezydent Rudy Śląskiej.

zobacz więcej

Prezes Kaczyński wyjaśnił, że poseł Marek Wesoły kandyduje w przedterminowych wyborach samorządowych z własnego komitetu. – Ale to w żadnym razie nie ogranicza tego poparcia. My w pełni pana Marka Wesołego popieramy – zapewnił prezes PiS. 


Szef Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że Wesoły już dwukrotnie kandydował w wyborach samorządowych. Za drugim razem przeszedł do drugiej rundy.


– I wierzymy, że tym razem odniesie sukces. Jest człowiekiem który w tym mieście może zrobić wiele dobrego. Ma doświadczenie biznesowe i polityczne. Czyli wszystko co jest potrzebne, żeby dobrze wypełniać funkcję prezydenta stutysięcznego miasta – ocenił Jarosław Kaczyński. 

W związku ze śmiercią dotychczasowej prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic, 11 września odbędą się przedterminowe wybory. Zgłosiło się do nich 12 komitetów wyborczych. 


Marek Wesoły dostał się do Sejmu z list PiS z Katowic. W wyborach w 2019 roku zdobył 6091 głosów. Z zawodu jest przedsiębiorcą. W Sejmie zasiada w komisjach mniejszości narodowych i etnicznych, samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki.   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej