RAPORT

Tusk kontra Tusk

Hiszpański pociąg jechał przez pożar. Pasażerowie w panice, są ranni

Żaden z pasażerów, którzy pozostali w wagonach, nie został poszkodowany (fot. PAP/EPA, zdjęcie ilustracyjne)
Żaden z pasażerów, którzy pozostali w wagonach, nie został poszkodowany (fot. PAP/EPA, zdjęcie ilustracyjne)

13 pasażerów pociągu dalekobieżnego zostało rannych we wschodniej Hiszpanii podczas próby ewakuacji z wagonów, do których zbliżył się pożar przy jednym z kompleksów leśnych. Trzy osoby są w stanie ciężkim – podały hiszpańskie służby medyczne.

Europa w ogniu. Groźne pożary w Hiszpanii, Francji i Portugalii

Hiszpania pomaga Portugalii w gaszeniu pożarów na Maderze. Żywioł zagraża stolicy wyspy, Funchal. W płomieniach zginęły cztery osoby – trzy na...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło, kiedy jadący trasą Walencja-Saragossa pociąg zbliżył się do miejscowości Bejis w prowincji Castellon.


Po zatrzymaniu pociągu przez maszynistę z powodu zbliżającego się pożaru część pasażerów wpadła w panikę przy opuszczaniu wagonów. Kilka osób odniosło obrażenia podczas wybijania szyb w pociągu, aby wydostać się na zewnątrz. Według władz kolejowej spółki Renfe żaden z pasażerów, którzy posłuchali zaleceń maszynisty i zostali w wagonie, nie został poszkodowany.


Z informacji hiszpańskich służb medycznych wynika, że w tragicznym zdarzeniu rannych zostało też dwóch strażaków gaszących ogień w okolicy pociągu. W związku z występowaniem we wspólnocie autonomicznej Walencji dużych pożarów lasów i łąk od soboty ewakuowano ponad 2 tys. osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej