RAPORT

Pogarda

Młodzi Rosjanie protestowali w Moskwie. Przeciw wysyłaniu broni Ukrainie [WIDEO]

Na transparentach mieli zdjęcia rannych żołdaków (fot. Twitter/DonbassSegodnya)
Na transparentach mieli zdjęcia rannych żołdaków (fot. Twitter/DonbassSegodnya)

Najnowsze

Popularne

Rosyjscy „aktywiści” protestowali przed ambasadami Wielkiej Brytanii i USA w Moskwie przeciwko „zbrodniom na cywilach w Donbasie”. Demonstranci, w większości młodzi ludzie, żądali, by państwa Zachodu zaprzestały wysyłania broni na Ukrainę.

Fińska premier do Scholza: Rosjanie nie powinni dostawać wiz

Coraz więcej unijnych państw chce ograniczeń wizowych dla Rosjan. Przeciwni są jak zwykle Niemcy. Teraz podczas spotkania liderów państw w Norwegii...

zobacz więcej

W mediach społecznościowych krążą nagrania z protestu, jaki miał miejsce w poniedziałek w Moskwie. Uczestnicy akcji przynieśli przed amerykańską i brytyjską ambasadę transparenty ukazujące kalekich rosyjskich żołnierzy, którzy zostali ranni w inwazji na Ukrainę. 

 

„Aktywiści” żądali, by państwa Zachodu przestały dostarczać Kijowowi śmiercionośną broń, która „zabija ich żołnierzy”. Wyrażali też poparcie dla „cywilów w Donbasie, którzy padli ofiarami min przeciwpiechotnych stosowanych przez ukraińską armię”. 

 

Rosyjska propaganda opisując to wydarzenie relacjonuje, że „rosyjska młodzież wyszła na place przed ambasadę amerykańską i brytyjską w Moskwie, aby przypomnieć, że Ukraina używa broni zakazanej przez konwencję genewską przeciwko cywilom z Donbasu, a Zachód milczy”. W istocie to rosyjska armia atakuje Ukrainę z użyciem zakazanych bomb termobarycznych, fosforowych i kasetowych.

  

„Proszę sobie wyobrazić, jak wiele osób starszych, kobiet i dzieci ucierpiało. Spójrzcie na te plakaty, dowód na okrucieństwo i brak skrupułów ukraińskich nazistów. Nie zapomnimy i nie wybaczymy im!“ – brzmiały hasła na wiecu. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej