RAPORT

Pogarda

Śnięte ryby w rzece Ner. Służby wskazały przyczynę

Przyczyną wysokie temperatury i brak tlenu w rzece? (fot. Patrick Pleul/dpa/pap)
Przyczyną wysokie temperatury i brak tlenu w rzece? (fot. Patrick Pleul/dpa/pap)

Najnowsze

Popularne

Analizy próbek zarówno wody, jak i ryb nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie rzeki Ner – poinformowała rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Jako prawdopodobną przyczynę służby wskazują przyduchę. W sobotę z Neru, na granicy powiatów łęczyckiego i poddębickiego, wyłowiono ponad 200 kg śniętych ryb.

Katastrofa na Odrze. „Marszałek Polak nie przychodzi na posiedzenia sztabów kryzysowych”

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak (PiS) poinformował w rozmowie z TVP Info, że marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak (PO) nie tylko...

zobacz więcej

Śnięte ryby znaleziono w rzece Ner na terenie woj. łódzkiego pod koniec ub. tygodnia. W sobotę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w tej sprawie. 

  

Martwe ryby znaleziono na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego. Miejsce zabezpieczała policja, straż pożarna i ochotnicy z miejscowych kół wędkarskich. Zebrano ponad 200 kg śniętych ryb. 

  

Mieszkańcom ze strefy, gdzie na Nerze zauważono martwe ryby, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS ze specjalnym alertem. 

  

– Analizy próbek zarówno wody, jak i ryb nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie rzeki Ner – powiedziała rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. – W związku z tym zachodzi duże prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tak zwanej przyduchy – zaznaczyła, dodając, że w tej sprawie Łódzki Urząd Wojewódzki opublikuje w środę oficjalny komunikat. 

  

Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie. Jest prawym dopływem Warty. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej