RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Niebywały skandal” w Warszawie. MJN: Burmistrz negocjował sam ze sobą?

Tomasz Kucharski (fot. PAP/Leszek Szymański)
Tomasz Kucharski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Zarząd stołecznej dzielnicy Praga-Południe z burmistrzem Tomaszem Kucharskim (Platforma Obywatelska) na czele wynajął „po negocjacjach” kołu Platformy Obywatelskiej, której przewodzi ten sam Kucharski, lokal miejski w atrakcyjnej lokalizacji za najniższą możliwą stawkę – alarmuje stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i pyta: kto z kim negocjował?

Kto jest na „czarnej liście” Tuska. Media ujawniają nazwiska

Posłanka KO Katarzyna Lubnauer zbyt często chwaliła Rafała Trzaskowskiego, więc znalazła się teraz na celowniku Donalda Tuska – twierdzi „Wprost”,...

zobacz więcej

Pod koniec lutego 2022 r. zarząd warszawskiej dzielnicy Praga-Południe podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia lokalu użytkowego przy ul. Grochowskiej o powierzchni 45 m kw. do wynajęcia „w trybie poza konkursem” na rzecz Platformy Obywatelskiej. 

 

W uchwale wyjaśniono, że w najmowanym lokalu prowadzona będzie działalność statutowa PO i partyjne koło działaczy z tej dzielnicy. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy lokale użytkowe mogą być wynajmowane na siedziby partii politycznych. 

 

Jak się okazuje, lokal przy ul. Grochowskiej wynajęto Platformie za najniższą możliwą stawkę: 7 zł za m2 plus podatek VAT. 

 

 „Lokale w trybie poza konkursem oddawane są w najem w drodze negocjacji stron”, zaś „ustalenia w sprawach najmu podejmuje zarząd dzielnicy” – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Trzaskowski poskarżył się na drożyznę. „Użala się nad konsekwencjami popieranej przez siebie polityki”

„Pół miliarda złotych, o tyle więcej zapłacimy jako Warszawa za energię do obsługi kluczowych obszarów działania miasta” – zaalarmował na Twitterze...

zobacz więcej

„Społeczny charakter działań”


Zarząd dzielnicy podkreślił, że „biorąc pod uwagę społeczny charakter działań, zasadnym jest przeznaczenie lokalu (…) do wynajęcia w trybie poza konkursem, akceptując jednocześnie wynegocjowaną stawkę czynszu”. 

 

Komentując tę sprawę stowarzyszenie Miasto Jest Nasze pisze o „niebywałym skandalu” na Pradze-Południe i zwraca uwagę, że przewodniczącym koła Platformy tej dzielnicy jest... burmistrz Kucharski. „Kto więc z kim negocjował?” – zastanawia się MJN. 

 

Stowarzyszenie zwraca uwagę, że minimalna stawka za mieszkanie komunalne to 8,94 zł/m2 miesięcznie. „Koło PO Pradze-Południe dostało natomiast piękny lokal z witryną na głównej ulicy dzielnicy bez konkursu i za najniższą stawkę ze względu na »społeczny charakter działań«” – komentują działacze. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej