RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Policjanci zlikwidowali „rodzinną” plantację konopi indyjskich

Sprawcy przyznali się do winy (fot. Policja)
Sprawcy przyznali się do winy (fot. Policja)

Plantację konopi indyjskich prowadzoną przez ojca i jego dwóch synów zlikwidowali policjanci w jednej z miejscowości w powiecie myślenickim (Małopolskie). Mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

W przesyłce z USA zamiast kołder była marihuana

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej w przesyłce nadanej z USA zamiast kołder znaleźli marihuanę – przekazała rzeczniczka...

zobacz więcej

Jak poinformował Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji, na plantacji odkryto ponad 800 krzewów konopi, a także sprzęt służący do ich uprawy oraz znaczne ilości narkotyków: 11 kg marihuany, kilogram amfetaminy i ponad kilogram mefedronu, a także gotówkę w kwocie blisko 120 tys. zł.


Policjanci zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za prowadzenie uprawy. Są to mieszkańcy powiatu wielickiego: 57-letni ojciec i jego dwóch synów w w wieku 22 i 29 lat. 


Mężczyznom postawiono zarzuty dotyczące posiadania, przygotowania do dystrybucji i uprawy znacznej ilości środków odurzających.


Wszyscy sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Decyzją sądu w Myślenicach zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.


– W sprawie zostało wszczęte śledztwo, trwają intensywne czynności mające na celu ujawnienie dostawców i odbiorców narkotyków – zapowiedział Izdebski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej