RAPORT

Tusk kontra Tusk

„GP”: Poseł PO i lichwiarskie interesy. Poszkodowani stracili dorobek życia

Arkadiusz Myrcha (fot. PAP/Marcin Obara)
Arkadiusz Myrcha (fot. PAP/Marcin Obara)

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej, świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są teraz oskarżeni o lichwę i oszustwa. Według śledczych wykorzystywali oni trudną sytuację finansową klientów, bezprawnie przejmując nieruchomości będące zabezpieczeniem pożyczek. 1,5 roku po wszczęciu śledztwa w ich sprawie polityk oficjalnie odszedł z kancelarii – ustaliła „Gazeta Polska”.

Poseł PO odcina się od EPL. Kuźmiuk ostro do Myrchy [WIDEO]

Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha oburzony faktem kupna przez szefa polskiego rządu państwowych obligacji. W studiu „Woronicza 17”...

zobacz więcej

„GP” przypomina, że pochodzący z Torunia 38-letni Arkadiusz Myrcha to mąż posłanki PO Kingi Gajewskiej. Wcześniej był toruńskim radnym.


Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika, że od początku istotnym klientem kancelarii była toruńska firma pożyczkowa Janvest. Kancelaria, której wspólnikiem był Myrcha, nie tylko reprezentowała Janvest w sporach cywilnych. Według gazety była szwagierka Myrchy miała sporządzać umowy dla spółki będące podstawą do przejęć nieruchomości, a drugi wspólnik miał przez sześć lat zasiadać w radzie nadzorczej tej firmy pożyczkowej.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej