RAPORT

Tusk kontra Tusk

Berlin. Mieszkańcy alarmują o tysiącach śniętych ryb

Służby wyjaśniają przyczyny (fot. Patrick Pleul/dpa/pap)
Służby wyjaśniają przyczyny (fot. Patrick Pleul/dpa/pap)

Mieszkańcy odkryli tysiące martwych ryb w zalewie Klötz w Berlinie – poinformował „Berliner Morgenspost”. Przyczyna śnięcia ryb wciąż jest nieznana.

Niemcy. Tysiące martwych ryb w Soławie

Wędkarze wyłowili z Soławy kilka tysięcy martwych ryb – alarmują niemieckie media. Twierdzą one, że sprawa zapewne nie ma związku z sytuacją na...

zobacz więcej

Według gazety w berlińskiej dzielnicy Lübars na zalewie Klötz unoszą się śnięte, rozkładające się ryby. „Jest bardzo źle. Są to naprawdę duże ryby. Widziałam nawet szczupaka” – mówi gazecie mieszkanka stolicy Niemiec Ines Kleinert. 

 

„Berliner Morgenspost” opisuje, że „widok jest straszny, a zapach jest nie do zniesienia”. Mieszkańcy okolicznych bloków pozamykali okna. 

 

Na miejscu pracowała policja; nie była w stanie podać informacji o przyczynach masowego śnięcia ryb. Jak czytamy, mógł to być brak tlenu w wodzie, spowodowany wysokimi temperaturami. 

 

„Ryby zaczynają padać w Berlinie. Od razu może wyjaśnię wielbicielom rtęci, że Berlin leży w zlewni Łaby, a nie Odry” – komentuje doniesienia berlińskiej gazety korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz. 


We wtorek niemieckie media donosiły, że z rzeki Soławy w pobliżu Bernburga w kraju związkowym Saksonia-Anhalt kilka wędkarze wyłowili kilka tysięcy martwych ryb. Przyczyną mogła być awaria w fabryce sody w zakładzie w Bernburgu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej