RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Były kongresmen aresztowany. Grozi mu 55 lat więzienia

Terrance „T.J.” Cox został zatrzymany przez FBI (TT/Terrance „T.J.” Cox)
Terrance „T.J.” Cox został zatrzymany przez FBI (TT/Terrance „T.J.” Cox)

Były kongresmen z Kalifornii Terrance „T.J.” Cox został aresztowany przez agentów federalnych pod zarzutem oszustwa telekomunikacyjnego, prania brudnych pieniędzy i oszustw związanych z kampanią wyborczą. Grozi mu wyrok 55 lat więzienia i 1,5 mln dolarów USA grzywny.

Łukaszenka wpadł w szał. W chlubie narodu nie ma nic białoruskiego [WIDEO]

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka wpadł w szał, gdy wizytując fabrykę motocykli Mińsk usłyszał od jej dyrektora, że maszyna nie ma... nic...

zobacz więcej

Demokrata Terrance „T.J.” Cox od stycznia 2019 do stycznia 2021 r. reprezentował 21. okręg kongresowy obejmujący hrabstwo Kings oraz części hrabstw Fresno, Kern i Tulare. Zatrzymali go agenci FBI we Fresno i teraz przebywa on w tamtejszym areszcie.


Według prokuratora federalnego Phillipa Talberta, którego cytuje agencja Associated Press, w latach 2013-18 Cox rzekomo uzyskał 1,7 mln dolarów z funduszy, które zebrał od klientów między innymi w postaci pożyczek, dla swoich firm. Następnie ukradł te pieniądze.


Zdefraudował też 1,5 mln dolarów z pożyczki na budowę Granite Park, wziętej na własną firmę, która nie miała zdolności kredytowej, oraz ponad 25 tys. dolarów zebranych na swoją kampanię wyborczą.


Jeśli Cox zostanie skazany, grozi mu łączna kara do 55 lat więzienia i 1,5 mln dolarów grzywny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej