RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Środa upalna, ale i burzowa [WIDEO]

Prognoza pogody na środę 17 sierpnia (fot. Pixabay)
Prognoza pogody na środę 17 sierpnia (fot. Pixabay)

Najnowsze

Popularne

W środę przeważnie będzie pogodnie. Najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą 32 stopnie Celsjusza – przekazała synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak. Dodała, że po południu w pasie od Pomorza przez centrum po południe, wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

Wtorek upalny, ale uwaga na burze z gradem [PROGNOZA]

We wtorek pogoda będzie podobna do poniedziałkowej. Z upływem dnia będzie przybywać chmur i w wielu rejonach pojawią się burze – przekazała dyżurna...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Europa Wschodnia oraz krańce zachodnie kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów.Nad resztą Europy obecne są płytkie niże. Polska znajduje się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia i pozostaje w ciepłym oraz wilgotnym powietrzu napływającym z rejonu Morza Czarnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie wzrośnie.


IMGW prognozuje, że rano miejscami pojawią się mgły, które będą ograniczały widzialność do 300-500 metrów. – Na wschodzie kraju mogą się pojawić słabe, przelotne opady deszczu – stwierdziła Woźniak.


IMGW: strefa burz


– Po południu w pasie od Pomorza przez Polskę centralną po południową będą się rozwijać chmury kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu oraz z burzami – prognozuje Anna Woźniak. Dodała, że w burzach opady deszczu mogą wynieść do 35 mm, zaś porywy wiatru do 70 km/godz. Instytut wydał ostrzeżenie.


Prognoza synoptyczna IMGW zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 25 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do nawet 32 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFOAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej