RAPORT

Tusk kontra Tusk

Zełenski apeluje do rodaków o ostrożność

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował o ostrożność do swoich rodaków znajdujących się na terenach okupowanych przez rosyjskie wojsko. Ukraiński przywódca w wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował, że doniesienia o wybuchach na tych obszarach przychodzą każdego dnia i każdej nocy.

To partyzanci stoją za wielkim sukcesem Ukraińców? Gen. Polko: Wojska specjalne lubią ciszę

Tydzień temu świat obiegły nagrania eksplozji w rosyjskiej bazie na Krymie. Teraz kolejny magazyn amunicji okupantów na półwyspie stanął w...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie


– Proszę teraz wszystkich naszych ludzi na Krymie, w innych regionach na południu kraju, na okupowanych terenach Donbasu, w obwodzie charkowskim o zachowanie ostrożności. Proszę nie podchodzić do obiektów wojskowych wojska rosyjskiego i tych wszystkich miejsc przechowywania amunicji, sprzętu i dowództw – powiedział Wołodymyr Zełenski.


– Im mniej okupanci będą mieli okazji by czynić zło i zabijać Ukraińców, tym szybciej będziemy mogli zakończyć tę wojnę i wyzwolić nasz kraj – podkreślił.


Ukraiński prezydent odniósł się też do wzmożonego ruchu na moście prowadzącym z Krymu do Rosji. – Świadczy to o tym, że absolutna większość obywateli państwa terrorystycznego już rozumie lub przynajmniej czuje, że Krym nie jest miejscem dla nich – mówił Zełenski.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej