RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ciężka próba dla alkomatu. Rowerzysta poszedł na rekord

Każdy z rowerzystów został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Każdy z rowerzystów został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) do kontroli dwóch rowerzystów, którzy na widok radiowozu zeskoczyli z jednośladów. Badanie wykazało, że są pod wpływem alkoholu, jednak wyniki zaskoczyły wszystkich.

Poważny wypadek na A4. Bus i osobówka w rowie, kilkunastu rannych

13 osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A4 w miejscowości Rzezawa (woj. małopolskie), gdzie samochód osobowy i samochód typu bus wjechały...

zobacz więcej

Policjanci z wąbrzeskiej drogówki na ulicy Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie zauważyli dwóch mężczyzn jadących na rowerach. Mundurowi postanowili przeprowadzić kontrolę drogową i sprawdzić ich stan trzeźwości.


Kiedy jadący na rowerach zauważyli nadjeżdżający radiowóz, zeskoczyli z jednośladów. Mężczyźni rozmawiając z policjantami nie ukrywali, że są nietrzeźwi.


Badanie trzeźwości pierwszego z nich, 51-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego wykazało, że ma w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Jednak największe zdziwienie wywołał wynik badania trzeźwości jego rówieśnika z Wąbrzeźna. Policyjny alkomat wykazał ponad 5,2 promila.


Mundurowi dla pewności przeprowadzili ponowne badania trzeźwości obu mężczyzn. Oba pomiary się potwierdziły. Każdy z rowerzystów został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej