RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Gradami w Nikopol. Kolejny dzień rosyjskich zbrodni

Rosjanie zaatakowali dzielnice mieszkaniowe (fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
Rosjanie zaatakowali dzielnice mieszkaniowe (fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

We wtorek po południu doszło do kolejnego ostrzału miasta Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim. Rosjanie ostrzeliwali je z drugiego brzegu Dniepru. Atak rosyjski na ten teren trwa od miesiąca – zginęło 16 osób.

25-letnia rosyjska propagandystka zginęła w Donbasie

W Donbasie zginęła rosyjska „korespondentka wojenna” Zemfira Sulejmanowa – informują rosyjskie media propagandowe. Młoda kobieta zmarła wskutek...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie


We wtorek Rosjanie uderzyli w dzielnice mieszkaniowe miasta.


– Nadleciało 20 pocisków rakietowych Grad i 10 rakiet artylerii lufowej. Na razie wiadomo o czterech rannych, jeden z nich trafił do szpitala – poinformował szef obwodu dniepropietrowskiego Walentyn Rezniczenko.


W ciągu ostatniego miesiąca Rosjanie wystrzelili ponad 1 tys. pocisków z systemów rakietowych. 95 proc. stanowiły Grady, odnotowano też 9 pocisków manewrujących. Rejestrowanych jest dużo zniszczeń.


Masowo ostrzeliwane we wtorek było też miasto Orichiw w obwodzie zaporoskim. Rosjanie przez kilka godzin uderzali z użyciem wyrzutni rakiet. Zginęła jedna kobieta.


Atak na zakład energetyczny


Ponadto sześć osób zostało rannych, w tym trzech pracowników zakładu energetycznego, który odbudowywał sieci elektryczne. W wyniku ataku zniszczeniu uległy dziesiątki prywatnych domów i obiektów infrastruktury, wybuchły pożary.


Zaatakowany został także Mikołajów. „Potężne wybuchy w Mikołajowie. Słychać je w różnych częściach miasta. Pozostańcie w schronach, dopóki nie wyłączy się alarm przeciwlotniczy” – poinformował na Telegramie mer miasta Ołeksandr Sienkewycz. Wskazał, że w mieście przestały działać alarmowe linie telefoniczne 101 i 102.Jak pisze Ukrinform, od początku rozpoczętej 24 lutego wojny rosyjsko-ukraińskiej Mikołajów nie był ostrzeliwany przez 23 dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej