RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zmarł Wolfgang Petersen, reżyser „Niekończącej się opowieści”, „Air Force One”, „Troi”

W Hollywood Petersen, zrealizował m.in. “Niekończącą się opowieść”  (fot. kpa/United Archives via Getty Images)
W Hollywood Petersen, zrealizował m.in. “Niekończącą się opowieść” (fot. kpa/United Archives via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W wieku 81 lat zmarł w swoim domu w Brentwood w USA Wolfgang Petersen – niemiecki reżyser, scenarzysta, producent filmowy i telewizyjny, twórca m.in. takich filmów jak „Okręt”, „Air Force One”, „Niekończąca się opowieść” i „Troja” – poinformowała we wtorek amerykańska prasa. Przyczyną śmierci artysty był nowotwór trzustki.

Nie żyje kolejny z „Chłopców z ferajny”. Paul Sorvino miał 83 lata

Paul Sorvino znany m.in. z ról policjantów i gangsterów zmarł w wieku 83 lat. Popularność przyniósł mu udział m.in. w kultowym filmie „Chłopcy z...

zobacz więcej

  Międzynarodową sławę przyniósł Petersenowi „Okręt” (Das Boot) z 1981 roku, opowiadający o losie załogi jednego z wielu U-Bootów pływających po Atlantyku podczas II wojny światowej. Następnie zaczął produkować filmy w Hollywood, gdzie zrealizował m.in. „Niekończącą się opowieść”, „Okruchy wspomnień” czy „Na linii ognia”. 

W jego filmach grały aktorskie gwiazdy: Harrison Ford i Gary Oldman („Air Force One”), Clint Eastwood i John Malkovich („Na linii ognia”), Dustin Hoffman i Rene Russo („Epidemia”), czy Brad Pitt i Orlando Bloom („Troja”). 

Karierę reżyserską rozpoczął na początku lat 60. ubiegłego wieku w teatrze, potem pracował w telewizji. W 2016 roku ukończył swój ostatni film – „Jak rozbić bank”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej