RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Koniec 30-letniego związku? Podobno lider Metalliki podjął decyzję

Pozew miał złożyć wokalista i gitarzysta Metalliki (fot. Scott Legato/Getty Images)
Pozew miał złożyć wokalista i gitarzysta Metalliki (fot. Scott Legato/Getty Images)

James Hetfield i Francesca Tomasi zostali parą 30 lat temu, a małżeństwem ćwierć wieku temu, doczekali się też trojga dzieci. Jednak ich związek kolejny raz przechodzi poważny kryzys. Wokalista i gitarzysta Metalliki miał złożyć pozew o rozwód na początku tego roku w sądzie w Kolorado – dowiedział się serwis TMZ.

Metallica wzięła się za edukację. Muzycy uczą, jak odnieść sukces

Członkowie jednego z najważniejszych zespołów metalowych, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo, udzielają lekcji na temat...

zobacz więcej

Mimo że pozew miał zostać wniesiony pół roku temu, Hetfieldowie wciąż milczą na temat tego, że nie są już parą. Serwis TMZ, który jako pierwszy podał tę informację, potwierdził ją u osób z kręgu małżonków. Podobno Hetfieldowie pozostają ze sobą w kontakcie ze względu na troje wspólnych dzieci. 


Hetfield poznał pochodzącą z Argentyny Francescę w 1992, kiedy to zaczęła pracować dla Metalliki jako kostiumograf. Od razu połączyło ich uczucie, a pięć lat później powiedzieli sobie „tak”. Mają dwie córki – 24-letnią Calii Teę i 20-letnią Marcellę oraz 22-letniego syna Castora, który poszedł w ślady ojca i został muzykiem. Ich związek był wielokrotnie wystawiany na próbę ze względu na problemy Hetfielda – jego skłonność do napadów gniewu i alkoholizm (w 2001 i 2019 r. trafił na odwyk). Muzyk podkreślał w wywiadach, że żona pomogła mu stawić czoła tym słabościom. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej