RAPORT

Pogarda

Wojewoda o fake newsie Polak: Niedopuszczalne podawanie informacji budzących panikę

Najnowsze

Popularne

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak poinformował, że wraz z przedstawicielami służb przepłynął 10-kilometrowy odcinek Odry. – Nie znaleźliśmy żadnej śniętej ryby (w nurcie czy zatokach), a były za to pływające kaczki, łabędzie i kormorany – podkreślił. Ocenił, że jest to dobra informacja. Na pytanie o rozpowszechnianie przez Elżbietę Polak z PO doniesień o rtęci powiedział: „Niektórzy mają, widać, inne cele niż usuwanie sytuacji kryzysowych”.

Polityk PO „rozpętała histerię z rtęcią”. Niemcy lawirują

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, a za nią najważniejsi politycy PO przez kilka dni przekonywali Polaków, że w Odrze są gigantyczne...

zobacz więcej

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zaatakowała polski rząd twierdząc, że w Odrze wykryto gigantyczne ilości rtęci. Powoływała się przy tym na informacje, które miała otrzymać od ministra środowiska landu Brandenburgia Axela Vogla. Niemiec stwierdził jednak, że takich informacji jej nie przekazał.


We wtorek na konferencji prasowej o sprawę został zapytany wojewoda lubuski Władysław Dajczak. 


Zobacz także:  Marszałek woj. lubuskiego: Miałam świadomość, że rtęć nie jest przyczyną śnięcia ryb

 

– Nie chcę się już do tego odnosić. Tyle o tym powiedziano, że pozostawmy tę sprawę. Pani marszałek przedziwnie się zachowuje. Z panią marszałek nie można współpracować normalnie i merytorycznie – ocenił.


Jak zaznaczył, w sytuacji kryzysowej każda władza publiczna powinna współdziałać. – Mamy zabezpieczać naszych mieszkańców. Niedopuszczalne jest, żeby w sytuacji kryzysowej podawać niesprawdzone informacje, które mogą budzić niepokój, a nawet wywoływać panikę. To jest nieodpowiedzialne i co najmniej dziwne – dodał.


Zobacz także:  Premier: Przeznaczymy środki konieczne, żeby Odra się odrodziła

 

Dajczak wskazał dwie dobre informacje. Po pierwsze na odcinku 10 km Odry nie widział śniętych ryb, bo około 70 proc. lubuskiego odcinka rzeki zostało już z nich oczyszczone. Po drugie, większość samorządów dobrze współpracuje z wojewodą i uzupełniają się w działaniach, więc opanowywanie sytuacji przebiega dość sprawnie.


Więcej w materiale WIDEO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej