RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Inwestycja w kandydata musi być trafiona”. Film TVP o kobietach w Wojskach Specjalnych [WIDEO]

„Moje miejsce na świecie”. To tytuł reportażu TVP Info o kobietach w Wojskach Specjalnych. Dowiadujemy się w nim m.in., jak przebiega proces kwalifikacji. Podczas jednego z etapów w koszarach przeprowadzane są rozmowy kandydatek z psychologiem. Zakwalifikowane osoby trafiają do dalszej selekcji. Kolejne dni są próbą silnej woli ze względu na ciężkie zadania fizyczne w terenie.

– Chodzi o maksymalne zmęczenie psycho-fizyczne kandydata po to, abyśmy widzieli, jak on się zachowuje w skrajnym zmęczeniu, w bardzo niekorzystnych warunkach dla takiego codziennego działania, dlatego że my w Wojskach Specjalnych kładziemy bardzo duży nacisk na szkolenie, które jest bardzo kosztowne – mówi mjr Mariusz Łapeta z jednostki wojskowej Agat.

 

Jak wyjaśnia major, wojsko nie może „sobie pozwolić, by ktoś po miesiącu, dwóch czy trzech powiedział: „mi się to jednak trochę nie podoba, chciałbym odpocząć, to jednak nie jest dla mnie”. – Nakład finansowy, który poszedł na tego kandydata jest po prostu przeolbrzymi i my musimy być pewni, że inwestycja w takiego kandydata jest inwestycją trafioną – zaznaczył mjr Łapeta.


Czytaj także: Szef MON zachęca do wstępowania do wojska


Autorem reportażu „Moje miejsce na świecie” jest Kaja Moskaluk.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej