RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wyryli swastyki na kilkudziesięciu autach. Niemiecka policja szuka sprawców

Niektóre swastyki miały ponad metr wysokości (fot. Shutterstock/Werner Spremberg)
Niektóre swastyki miały ponad metr wysokości (fot. Shutterstock/Werner Spremberg)

W południowo-wschodniej części Berlina na wielu samochodach wyryto swastyki. Od czwartku policja zarejestrowała prawie 90 przypadków. Sprawca lub sprawcy nadal nie są znani – pisze dziennik „Bild”.

Niemcy. Tysiące martwych ryb w Soławie

Wędkarze wyłowili z Soławy kilka tysięcy martwych ryb – alarmują niemieckie media. Twierdzą one, że sprawa zapewne nie ma związku z sytuacją na...

zobacz więcej

Wielu właścicieli samochodów, np. na Koellnische Strasse, zakryło swastyki taśmami klejącymi. Policja poprosiła ich o to, bo symbol nazistowski jest zabroniony. 

 

Na ulicach, na których odkryto swastyki, uszkodzona została większość samochodów. Sprawca najwyraźniej chodził od auta do auta i rył swastyki w lakierze ostrym przedmiotem. Niektóre miały ponad metr wysokości. 

 

Pierwszy kierowca zauważył swastykę na masce swojego samochodu w czwartek. Odkrył też ten symbol na dwóch innych autach. Po tym wielu innych właścicieli samochodów zgłosiło się na policję.


Ostatnio odnotowano siedem przypadków w Niederschoeneweide (dzielnica Treptow-Koepenick) – podała policja. Wcześniej znanych było 81 – jak podaje dziennik „Berliner Morgenpost”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej