RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje producentka serialu „Beverly Hills 90210”

Nie żyje Jessica Klein (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)
Nie żyje Jessica Klein (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)

W swoim domu w Beverly Hills zmarła Jessica Klein, producentka i scenarzystka słynnego serialu „Beverly Hills 90210”. Miała 66 lat. Informację o śmierci artystki przekazała jej córka Shira Rose. Napisała, że jej mama zmarła w otoczeniu swoich największych fanów: najbliższej rodziny. Powodem śmierci Klein był rak trzustki.

„Znowu zaczynam żyć”. Shannen Doherty wygrywa z rakiem

– Rak wiele mnie nauczył i dał więcej niż zabrał – napisała na Instagramie Shannen Doherty. Znana jako Brenda z serialu „Beverly Hills 90210” po...

zobacz więcej

Jak przypomina portal magazynu „Variety”, po przeprowadzce do Los Angeles pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, Jessica Klein poślubiła Steve'a Wassermana. Byli parą nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym – razem tworzyli scenariusze. Oboje współpracowali jako scenarzyści i producenci wykonawczy serialu „Beverly Hills 90210”, który stał się ich przepustką do dalszej przygody z telewizją.

 

Jako scenarzystka Jessica Klein pracowała przy takich serialach jak m.in. „Mancuso, FBI”, „Przystanek Alaska”, „As the World Turns” czy „One Life to Live” z 2013 roku, który był ostatnim w jej dorobku jako scenarzystki. Jak podaje portal „IMDb”, Klein pracując przy „Beverly Hills 90210”, napisała scenariusze 30 odcinków tego serialu.

 

Kim była scenarzystka serialu „Beverly Hills 90210”?

 

Jessica Klein urodziła się 14 marca 1956 r. na Manhattanie. Jej matka pracowała w służbie zdrowia, a ojciec był współzałożycielem firmy Barton's Candy.


Klein ukończyła studia na kierunku psychologii i stosunków społecznych, a potem przeniosła się do Los Angeles, gdzie jeszcze przed poznaniem Wassermana pracowała przy „Ulicy Sezamkowej”. Po śmierci męża, który odszedł w wieku zaledwie 45 lat w 1998 r., Klein w 2000 r. poślubiła malarza Isaaca Levenbrowna.


Czytaj także: Gwiazdor „Beverly Hills 90210” doznał udaru 


Od 2011 r. Klein i Levenbrown mieszkali w stanie Wirginia, a ona prowadziła zajęcia z pisania scenariuszy na Uniwersytecie Drexler. Po śmierci drugiego męża wróciła do Los Angeles, gdzie mieszkała do końca życia.

 


Klein zmarła 13 lipca, ale informacja została nagłośniona w ostatnim czasie. Scenarzystka pozostawiła w żałobie brata, córkę, trójkę adoptowanych dzieci i sześcioro wnucząt.  


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej