RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kto jest na „czarnej liście” Tuska. Media ujawniają nazwiska

Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Posłanka KO Katarzyna Lubnauer zbyt często chwaliła Rafała Trzaskowskiego, więc znalazła się teraz na celowniku Donalda Tuska – twierdzi „Wprost”, powołując się na źródła w partii. Według gazety na „czarnej liście” Tuska znalazły się jeszcze co najmniej dwa nazwiska. Jakie?

Prezes NBP ujawnia: Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli

Zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Donalda Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na...

zobacz więcej

O konflikcie w Platformie Obywatelskiej media donoszą od dłuższego czasu, a właściwie od powrotu Tuska z Brukseli do krajowej polityki. Ostatnio o sporach w największej partii opozycyjnej alarmowano w kontekście dwóch projektów: Campus Polska i Meet Up. 

 

Przypomnijmy, pod koniec wakacji Rafał Trzaskowski i politycy jego „opcji” w Platformie Obywatelskiej organizują drugi Campus Polska Przyszłości. W odpowiedzi na to ma się odbyć alternatywne wydarzenie – pod nazwą Meet Up – które organizuje europoseł Radosław Sikorski pod patronatem szefa Platformy. 

 

– Otwarta rywalizacja na dwa projekty Tuska i Trzaskowskiego jest dewastująca wewnętrznie. Widać, że Donald jest zdesperowany i ściga się z Rafałem – mówił anonimowo polityk PO, cytowany przez portal gazety „Wprost”. 

 

Gazeta donosiła, że spór wszedł na tak wysoki poziom, iż szef warszawskich struktur PO Marcin Kierwiński „zapowiedział warszawskim radnym KO, że każdy, kto włączy się w pomoc przy Campusie Trzaskowskiego, może zapomnieć o »biorącym« miejscu na liście wyborczej”. 


Czarnek o pozwie dla Tuska: Ten hejt trzeba powstrzymać [WIDEO]

zobacz więcej

Teraz „Wprost” donosi, że w Koalicji Obywatelskiej za zbyt częste wychwalanie Rafała Trzaskowskiego grozi odwet Tuska. 

 

Czarna lista Tuska


Na „celowniku” szefa PO znaleźć się mieli Sławomir Nitras, Barbara Nowacka i Katarzyna Lubnauer. Dlaczego na „czarnej liście” znalazła się była szefowa Nowoczesnej? – Za często chwaliła Trzaskowskiego – twierdzi polityk KO, cytowany w publikacji. 

  

Ten sam rozmówca komentuje też, że politycy Platformy Obywatelskiej „przerzucają się oskarżeniami z lewicą na temat tego, kto kopiuje czyje pomysły”. 

 

– Ruszyliśmy w objazd po Polsce, a oni zaraz po nas. Zrobiliśmy konwencję, za chwilę zrobili swoją. Ścigają się z nami, bo mogą nie wejść do Sejmu – mówi jeden z polityków PO, który ocenia, że Tusk przed wyborami odbuduje lewą flankę partii.


– Tusk ma u siebie najbardziej rozpoznawalne nazwiska na lewicy, Bartosza Arłukowicza, Grzegorza Napieralskiego, Dariusza Jońskiego – wylicza. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej