RAPORT

Tusk kontra Tusk

Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy. „Ten złoty medal po prostu wyrwałam”

Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej. Reprezentanci Polski w tej dyscyplinie na czas wywalczyli w poniedziałek w Monachium cztery medale. – W tej dyscyplinie wszystko może się zmienić w ułamku sekund i trzeba walczyć do końca. Ja ten złoty medal po prostu wyrwałam – powiedziała Mirosław w TVP Info.

Aleksandra Mirosław pobiła swój własny rekord. „Efekt uboczny” [WIDEO]

Kolejny rekord świata we wspinaczce sportowej na koncie Aleksandry Mirosław. Polka w Pucharze Świata rozgrywanym w Salt Lake City osiągnęła...

zobacz więcej

– Pojechałam do Monachium po to właśnie, by wygrać te zawody. W finale było dużo emocji; był ten błąd, który musiałam odrobić. Natomiast wydaje mi się, że to pokazało piękno tej dyscypliny, że wszystko może się zmienić w ułamku sekund i trzeba walczyć do końca. Ja ten złoty medal po prostu wyrwałam – mówiła w TVP Info polska medalistka.

 

– Od zawsze to podkreślałam – dostać się na szczyt to jedno, ale utrzymać się na nim to drugie i z każdymi kolejnymi zawodami, z każdą kolejną wygraną, z każdym złotem medalem jest tak naprawdę co raz trudniej – dodała tłumacząc, że „oczekiwania i presja są co raz większe”. Jak oceniła, „potencjał w Polsce mamy bardzo duży – tak jak to z resztą widać”. Młode siostry Kałuckie gonią – wskazała.

 

Medale dla Polaków na ME w Monachium

 

Rekordzistka świata we wspinaczce sportowej na czas zdobyła w poniedziałek w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w tej konkurencji. Srebro wywalczyła Aleksandra Kałucka, a brąz jej siostra bliźniaczka Natalia Kałucka.

 


Czwarte miejsce zajęła Patrycja Chudziak, która w „małym finale” uległa Natalii Kałuckiej. W ćwierćfinale Chudziak wyeliminowała Annę Brożek. Polki zajęły pięć czołowych lokat w eliminacjach.

teraz odtwarzane
Aleksandra Mirosław ze złotym medalem we wspinaczce sportowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej