RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Stylista o ubiorze Kidawy-Błońskiej w Święto Wojska Polskiego: Brakowało siatki z ziemniakami

Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza (fot. PAP/Paweł Supernak, Twitter.com)
Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza (fot. PAP/Paweł Supernak, Twitter.com)

Delegacja Parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej złożyła w poniedziałek kwiaty przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Powodem były oczywiście Święto Wojska Polskiego i 102. Rocznica Bitwy Warszawskiej. Wśród polityków wyróżniała się Małgorzata Kidawa-Błońska, której strój jest teraz ostro oceniany. – Wygląda, jakby pięć minut przed uroczystością zrobiła zakupy w sklepie z używana odzieżą na wagę – stwierdził jeden ze stylistów.

Bazy NATO w Polsce? Platforma przekonywała: Nie potrzebujemy

Opozycja domaga się od polskich władz większej obecności wojsk sojuszniczych NATO, co zasugerował Donald Tusk w środę w Senacie. Jednak gdy...

zobacz więcej

Platformę Obywatelską podczas składania kwiatów reprezentowali m.in. Jan Grabiec, Andrzej Halicki, Maciej Lasek, Dariusz Rosati, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Małgorzata Kidawa-Błońska.


Zdecydowanie najwięcej mówi się o tej ostatniej, bo jej strój znacząco odbiegał od wyglądu reszty polityków.


Zobacz także:  Szef MON: Naszym zadaniem jest zatrzymać rozprzestrzenianie się zła imperialnej Rosji

 

Gdy na profilach PO w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ze składania kwiatów, do głosu doszli internauci.


„Nie wierzę, że ona tak ubrana poszła na państwowe uroczystości” – pisali. „Ona miała być prezydentem” – dodawali użytkownicy sieci.W rozmowie z „Super Expressem” sprawę skomentował z kolei stylista Jacob Dali. Jak ocenił, państwowe uroczystości wymagają od polityków, by ubrali się co najmniej elegancko. Nie muszą mieć na sobie wyjątkowych kreacji, ale zdaniem eksperta Kidawa-Błońska „przejdzie do historii jako najgorzej ubrana polityk w naszym kraju”.

Niemieccy przedsiębiorcy chcą odblokowania Polsce KPO. „Presja coraz większa”

– Niemcy sami podcinają sobie gałąź, na której siedzą – mówi portalowi tvp.info o blokowaniu Polsce pieniędzy z KPO prof. Zbigniew Krysiak,...

zobacz więcej

– Całkowity brak szacunku nie tylko dla zajmowanego stanowiska w polityce, ale również dla samej uroczystości. Wygląda, jakby pięć minut przed uroczystością zrobiła zakupy w sklepie z używana odzieżą na wagę i za całość zapłaciłaby 10 złotych – stwierdził.


Zobacz także:  Premier: Przeznaczymy środki konieczne, żeby Odra się odrodziła

 

Jak dodał, reprezentanci narodu powinni w takich chwilach odpowiednio zadbać o swój wygląd. Posłance PO najwidoczniej się nie chciało.


Brakowało jej tylko siatki z targu z ziemniakami i marchewką – mówi stylista.

Małgorzata Kidawa-Błońska to były rzecznik prasowy rządu Donalda Tuska, marszałek Sejmu VII kadencji i kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP w 2020 roku. Z PO związana jest od 2001 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej