RAPORT

Tusk kontra Tusk

Sadysta zastrzelił kota z wiatrówki. Wśród dowodów film

Wiatrówka podejrzanego (fot. KMP Wrocław)
Wiatrówka podejrzanego (fot. KMP Wrocław)

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie kota. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Koty porzucone w mieszkaniu. Pomoc przyszła po dwóch tygodniach

Dzięki interwencji sąsiadów i policji w Sosnowcu (woj. śląskie) uratowano dwa wycieńczone koty, zamknięte w mieszkaniu bez jedzenia i picia...

zobacz więcej

Do incydentu doszło 11 sierpnia wieczorem w Bielanach Wrocławskich. Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kobierzycach powiadomił o zdarzeniu świadek, który widział, jak mężczyzna strzela, prawdopodobnie z wiatrówki, do kota. Jednym z dowodów w sprawie był film.


Policjant, który przyjął zgłoszenie, bez chwili wahania przystąpił do działania i ustalił dokładnie miejsce, gdzie doszło do zdarzenia i osobę podejrzewaną o ten czyn. Poprosił o wsparcie policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, a także grupy dochodzeniowo-śledczej w celu zatrzymania potencjalnego sprawcy i zabezpieczenia dowodów w sprawie.


Mundurowi znaleźli w jednym z garaży na terenie Bielan Wrocławskich martwego kota i zatrzymali 38-latka. Po sprawdzeniu pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli do dalszych badań karabinek pneumatyczny.


Podejrzewany usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej