RAPORT

Tusk kontra Tusk

Awaryjne lądowanie samolotu w Warszawie. Leciał na Fuerteventurę

Samolot linii EnterAir lądował awaryjnie na lotnisku w Warszawie (fot. Shutterstock/Senohrabek)
Samolot linii EnterAir lądował awaryjnie na lotnisku w Warszawie (fot. Shutterstock/Senohrabek)

Awaryjne lądowanie samolotu na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Maszyna wyleciała z Gdańska w poniedziałek wieczorem i docelowo miała dotrzeć na hiszpańską wyspę Fuerteventura. Powodem zmian lotu była usterka techniczna.

Samolot lecący do Krakowa zawrócił na Lotnisko Chopina

Samolot PLL LOT, który w piątek wystartował z Lotniska Chopina do Krakowa, z przyczyn technicznych zawrócił i wylądował z powrotem w Warszawie. –...

zobacz więcej

Jak powiedziała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Agnieszka Michajłow, statek lotniczy linii Enter Air wystartował o godz. 18 z gdańskiego lotniska i miał lecieć na Wyspy Kanaryjskie.

 

– Dosyć szybko po starcie załoga zgłosiła usterkę i przekazała, że chce lądować w Gdańsku – zaznaczyła Michajłow. Samolot krążył nad Zatoką Gdańską, bo konieczne było wypalenie paliwa.

 

Samolot miał wylądować w Gdańsku, ale w między czasie zdecydowano, że jednostka poleci do Warszawy, bo na Trójmiastem przechodziła silna burza.


Czytaj także: Awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina

 

Rejs numer ENT72UM dotarł na warszawskie lotnisko po godz. 20:00. Docelowo jego pasażerowie mieli wylądować na wyspie Fuerteventura, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Usterka maszyny miała nie zagrażać ich bezpieczeństwu.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej