RAPORT

Tusk kontra Tusk

700 m zapory, by odławiać śnięte ryby w Odrze. Strażacy gotowi udostępnić ją Niemcom

Zapora na rzece (fot. Państwowa Straż Pożarna)
Zapora na rzece (fot. Państwowa Straż Pożarna)

Państwowa Straż Pożarna przygotowuje niemal 700 metrów zapory, która pomoże odławiać śnięte ryby w Odrze. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski wyjaśnił, że Niemcy nie mają takiej zapory i jeżeli zgłoszą taką potrzebę, to Polacy im jej użyczą.

Śnięte ryby na terenie Krakowa. „Prawdopodobnie wysoka temperatura”

Ok. 300 ryb wyłowili strażacy ze stawu w rejonie ulic Krzewowej i Falistej na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego w Krakowie....

zobacz więcej

„Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak polecił zadysponować blisko 700 metrów zapory, która pomoże w odłowieniu śniętych ryb w Odra w województwie zachodniopomorskim. Polscy strażacy są gotowi do pomocy po niemieckiej stronie rzeki” – napisała PSP na Twitterze.

 

Kierzkowski wyjaśnił, że strona niemiecka przekazała Polakom, iż nie ma takiej zapory. W związku z tym Komendant Główny PSP polecił ją przygotować. W poniedziałek wieczorem zostanie ona rozstawiona na polskim brzegu Odry na wysokości Gryfina w woj. zachodniopomorskim.

 

„Jeżeli Niemcy zwrócą się do nas, to im ją udostępnimy” – zapewnił rzecznik PSP. Wyjaśnił, że inicjatywa musi wyjść ze strony niemieckiej, bo zapora byłaby budowana od ich brzegu.

 

Czytaj także: Strażacy zebrali w niedzielę 10 ton śniętej ryby z Odry

 

Strażacy oczyszczają rzekę ze śniętych ryb od połowy ubiegłego tygodnia. PSP przekazała, że „w poniedziałek na terenie siedmiu województw zaangażowanych jest 452 strażaków i 43 łodzie. Rozstawiono 9 zapór w celu odłowienia śniętych ryb. 80 ton śniętych ryb odłowili strażacy na Odrze od piątku”.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej