RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje autor „Zaklinacza koni”

Nicholas Evans (fot. Forum/Writer Pictures/ John Lawrence)
Nicholas Evans (fot. Forum/Writer Pictures/ John Lawrence)

Najnowsze

Popularne

Brytyjski pisarz Nicholas Evans, autor głośnej w latach 90. ubiegłego wieku książki „Zaklinacz koni”, zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 72 lat – poinformowali w poniedziałek jego agenci.

„Nie pociągnąłem za spust”. Raport FBI zaprzecza słowom Aleca Baldwina

Wg raportu FBI, do którego dotarło ABC News broń, z której zginęła operatorka Halyna Hutchins nie mogła wystrzelić bez naciśnięcia za spust....

zobacz więcej

Wydany w 1995 roku „Zaklinacz koni” to debiutancka powieść Evansa, który wcześniej pracował jako dziennikarz i był m.in. reporterem wojennym w Libanie; pracował też jako scenarzysta telewizyjny.

Książka opowiadająca historię mężczyzny, który zostaje zatrudniony, by pomóc rannej nastolatce i jej koniowi wrócić do zdrowia po ciężkim urazie, nieoczekiwanie odniosła ogromny sukces – sprzedano ją w ponad 20 mln egzemplarzy i przetłumaczono na prawie 40 języków. Na jej podstawie w 1998 roku powstał film o takim samym tytule, w którym główne role grali Robert Redford i Scarlett Johansson.


Evans napisał później jeszcze cztery powieści – „W pętli”, „Serce w ogniu”, „Przepaść” i „Odważni”, ale żadna z nich nie zbliżyła się do sukcesu „Zaklinacza koni”.


„United Agents z wielkim smutkiem informują o nagłej śmierci sławnego autora bestsellerów Nicholasa Evansa, który zmarł nagle we wtorek w minionym tygodniu po ataku serca, w wieku 72 lat” – przekazano w wydanym komunikacie.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej