RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Absolutnie nierealne”. Katastrofa mostu w Norwegii [WIDEO]

W ubiegłym roku przeprowadzono kompleksową kontrolę mostu, nie stwierdzono wówczas żadnych usterek (fot. EPA/STIAN LYSBERG SOLUM)
W ubiegłym roku przeprowadzono kompleksową kontrolę mostu, nie stwierdzono wówczas żadnych usterek (fot. EPA/STIAN LYSBERG SOLUM)

Najnowsze

Popularne

W położonym w pobliżu Lillehammer Tretten, na południu Norwegii zawalił się 150 metrowy drewniany most. Jeden samochód wpadł do wody, ciężarówka utknęła pomiędzy zawalonymi częściami konstrukcji. Kierowców udało się uratować; z pomocą przyleciał śmigłowiec.

„Powiedziałem jej bardzo wyraźnie, że...”. Niemiecki minister ujawnia treść rozmowy z marszałek Polak

Axel Vogel, minister rolnictwa, klimatu i środowiska Brandenburgii potwierdził, że kilka dni temu przekazał marszałek województwa lubuskiego...

zobacz więcej

– To jest absolutna katastrofa, absolutnie nierealne. To całkiem nowy most. Został całkowicie zniszczony, wszystko się zawaliło – skomentował wydarzenie wójt wioski Tretten Jon Halvor Midtmageli.


Most przez rzekę Gudbrandsdalslågen został oddany do użytku dziesięć lat temu. Nie wiadomo co było powodem katastrofy budowlanej. Dochodzenie rozpoczął Norweski Zarząd Dróg Publicznych. W ubiegłym roku przeprowadzono kompleksową kontrolę mostu, nie stwierdzono wówczas żadnych usterek.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej