RAPORT

Tusk kontra Tusk

Szef MON: Naszym zadaniem jest zatrzymać rozprzestrzenianie się zła imperialnej Rosji

– Za naszą granicą toczy się krwawa batalia o wolność i niezawisłość Ukrainy oraz o przyszłość europejskich narodów. Imperialna Rosja zawsze stała po stronie zła. Naszym zadaniem jest zatrzymać rozprzestrzenianie tego zła – mówił wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak podczas obchodów Święta Wojska Polskiego.

Święto Wojska Polskiego. Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza [TRANSMISJA]

W Święto Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda wręczy podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego nominacje generalskie i wygłosi przemówienie....

zobacz więcej

Obchody Święta Wojska Polskiego w 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczął w poniedziałek szef MON. Powitał obecnych na uroczystości, m.in. prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką, marszałek Sejmu Elżbietę Witek, premiera Mateusza Morawieckiego wraz z ministrami i parlamentarzystami oraz dowódcami wojskowymi i kapłanami. Błaszczak podczas ceremonii powitał również przedstawicieli wojsk sojuszniczych, w tym amerykańskiego generała Darryla Williamsa, dowódcy wojsk amerykańskich w Europie i Afryce. 

 

Wicepremier podkreślił, że tegoroczne święto „przypada na czas dramatycznie trudny”. – Za naszą wschodnią granicą toczy się krwawa batalia o wolność i niezawisłość Ukrainy oraz o przyszłość wszystkich europejskich narodów. Mijają lata, a jedno się nie zmienia: imperialna Rosja zawsze stała po stronie zła. Naszym zadaniem jest zatrzymać rozprzestrzenianie tego zła – mówił. 

 


Święto Wojska Polskiego. Żołnierze z całego świata nagrali specjalne życzenia [WIDEO]

Przedstawiciele kilkunastu armii świata złożyli życzenia polskim żołnierzom z okazji ich święta. Wśród nich są między innymi żołnierze amerykańscy,...

zobacz więcej

Szef MON przypomniał słowa Józefa Piłsudskiego, który mówił, że „niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym”. – Dlatego, by utrzymać niepodległość, musimy inwestować w wojsko, sprzęt wojskowy i infrastrukturę. Nie przypuszczałem, że będziemy krytykowani za to, że w szybki sposób znacznie zwiększamy bezpieczeństwo Polski. Mimo ataków i nieuzasadnionej krytyki razem z panem prezydentem będziemy konsekwentni w działaniach na rzecz modernizacji polskiego wojska, zwiększania jego liczebności i wzmacniania sojuszy – oświadczył. 

 

Błaszczak zobowiązał się również, że jako szef rządowego komitetu ds. bezpieczeństwa będzie kontynuował „wszystkie te dzieła, które zostały rozpoczęte, gdy przewodniczącym tego komitetu był premier Jarosław Kaczyński”. – Agresja Rosji pokazała, że Polska wybrała właściwy kierunek rozwoju Polskich Sił Zbrojnych. Jesteśmy konsekwentni w naszych działaniach – dodał. 

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej