Tusk kontra Tusk

Polka mistrzynią Europy w maratonie [WIDEO]

Aleksandra Lisowska zdobyła indywidualnie złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium w maratonie. Polka uzyskała czas 2:28.34. Polki sięgnęły również po brąz w rywalizacji drużynowej. Oprócz Lisowskiej, skład ekipy tworzyły Angelika Mach i Monika Jackiewicz.

Polska sztafeta tuż za podium, Dowgierd i Peda w finale ME w pływaniu

Polska sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym zajęła czwarte miejsce w pływackich mistrzostwach Europy w Rzymie. W finale 200 m st. grzbietowym...

Lisowska jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal ME w maratonie. Przez większość dystansu biegła w czołowej grupie, a po 40. kilometrze oderwała się od rywalek i stopniowo powiększała przewagę.

To pierwszy medal polskich lekkoatletów w rozpoczętych w poniedziałek ME w Monachium. Druga była Chorwatka Matea Parlov Kostro (2:28.42), natomiast trzecie miejsce zajęła Holenderka Nienke Brinkman (2:28.52).