RAPORT

Pogarda

Czarnek o fake newsie dot. rtęci w Odrze. „To jest machina pogardy i antypolskiego oszczerstwa”

Najnowsze

Popularne

W ślad za jednym słowem albo hasłem Tuska idzie hejt ze strony tysięcy lewackich internautów. A za tym idzie ta jedna komercyjna telewizja – TVN, która stoi na posterunku i powiela kłamstwo i fałsz. To jest machina pogardy i antypolskiego oszczerstwa – powiedział na antenie TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, komentując fake newsy o rtęci w Odrze.

Niemiecki minister ożywił się na Twitterze. Słów o rtęci potwierdzić nie chce

„Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak...

zobacz więcej

Minister Czarnek był pytany o fake newsa dotyczącego katastrofy ekologicznej na Odrze. Przypomnijmy, niemieckie media a w ślad za nimi większość dużych mediów w Polsce podały niesprawdzone i nieoficjalne informacje, że w Odrze jest bardzo wysoki poziom rtęci. Jak się okazało, badania zarówno niemieckie jak i polskie wykazały, że w Odrze nie ma podwyższonego poziomu rtęci. 

 

Czarnek: PO stoi na kłamstwie


– Fejk o rtęci w Odrze został podany w obecności naczelnego hejtera Donalda Tuska, którego postawę można nazwać antypolskim łajdactwem. Fejk podała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak powołując się na rozmowę z niemieckimi władzami. Niemiecki minister zdementował te informacje – mówił Czarnek. 

  

W ocenie ministra Platforma Obywatelska „stoi na kłamstwie”. – Gdyby na kłamstwie stały przekazy, elity, młodzież, to w 1920 roku żadnego Cudu nad Wisłą by nie było, a komunizm bolszewicki rozlałby się na całą Europę – mówił. 

Czarnek o pozwie dla Tuska: Ten hejt trzeba powstrzymać [WIDEO]

zobacz więcej

Mówiąc o fake newsie dot. rtęci w Odrze minister edukacji wskazał, że fałszywa informacja powstała po to, by wywołać lęk wśród Polaków. – To jest działalność antypolska, antypaństwowa, a na jej czele stoi Tusk – dodał. 

 

To jest plan przygotowany w oparciu o założenia, które przekazał Janusz Palikot, przyjaciel Tuska: „kłamcie, bo jak nie będziecie kłamać to wyborów nie wygracie” – wskazał minister. 

 

– Tusk rzuca w przestrzeń publiczną jakąś rtęć przy pomocy swoich współpracowników, jak ta bezwstydna marszałek Polak. Ona powinna być natychmiast zdymisjonowana przez społeczeństwo lubuskie, bo jeśli ktoś się powołuje na rozmowy, których nie było i oszukuje w tak ważnych sprawach, to powinien zniknąć z życia publicznego – dodał Czarnek. 

 

W ślad za jednym słowem albo hasłem Tuska idzie hejt ze strony tysięcy lewackich internautów. A za tym idzie ta jedna komercyjna telewizja – TVN, która stoi na posterunku i powiela kłamstwo i fałsz. To jest machina pogardy i antypolskiego oszczerstwa. Gdyby takie postawy kształtowały Polaków sto lat temu, to nie byłoby wolnej Polski – zaznaczył. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej