RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Święto Wojska Polskiego. Żołnierze z całego świata nagrali specjalne życzenia [WIDEO]

W 1923 r. dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego (fot. yt/@MON_GOV_PL)
W 1923 r. dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego (fot. yt/@MON_GOV_PL)

Najnowsze

Popularne

Przedstawiciele kilkunastu armii świata złożyli życzenia polskim żołnierzom z okazji ich święta. Wśród nich są między innymi żołnierze amerykańscy, brytyjscy, niemieccy, ale także wojskowi z Jordanii, Litwy, Hiszpanii i Francji. Film zamieściło w mediach społecznościowych Ministerstwo Obrony Narodowej.

102. rocznica wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami. Jak przebiegały walki?

15 sierpnia uznawany jest za rocznicę polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Ta ogromna batalia tocząca się na obszarze pomiędzy Dęblinem a...

zobacz więcej

„Zachęcając do wspólnego świętowania, jednocześnie dziękujemy za wszystkie życzenia, które w dniu swojego święta otrzymują żołnierze Wojska Polskiego. Zarówno te płynące z Polski, jak również życzenia od naszych sojuszników” – czytamy na Twitterze MON. 


„Dziękujemy za współpracę” 

 

W dwuminutowym filmie pojawiają się życzenia od przedstawicieli kontyngentów misji pokojowych na Bliskim Wschodzie oraz NATO sił rozlokowanych w Polsce. Pojawiający się w nich żołnierze dziękują za wspólnie wypełniane zadania. „Dziękujemy za współpracę i za możliwość bycia częścią zespołu. Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego” – mówią brytyjscy saperzy. 15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej też „cudem nad Wisłą”, która przesądziła o zatrzymaniu pochodu bolszewików na zachód Europy. W 1923 r. dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego. Po upadku komunizmu – na mocy ustawy z 30 lipca 1992 r. – ponownie stał się świętem państwowym. 

 


 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej