RAPORT

Tusk kontra Tusk

Alerty niemal w całej Polsce. Pogoda na koniec długiego weekendu

Prognoza pogody – 15 sierpnia (fot. arch.PAP)
Prognoza pogody – 15 sierpnia (fot. arch.PAP)

W poniedziałek 15 sierpnia będzie ciepło. Na północy Polski termometry wskażą ponad 31 stopni Celsjusza. Jak ostrzega synoptyk IMGW Dorota Pachocha, niemal w całym kraju będzie padać i wystąpią burze. Alertów nie wydano jedynie w dwóch regionach.

Był parking. Wracasz, a tu zakaz zatrzymywania. Zapytaliśmy, co na to magistrat [WIDEO]

W sieci pojawił się film przedstawiający zdarzenie przypominające komediowy gag. Na parking, z którego skorzystało kilku kierowców, podjeżdża ekipa...

zobacz więcej

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 30 mm na południowym zachodzie.


Pogodowa mapa Polski – poniedziałek 15 sierpnia


Temperatura maksymalna: od 26 stopni w niemal całym kraju do 31 stopni na północy Polski. Chłodniej w kotlinach górskich oraz na Helu – od 23 do 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Źródło: IMGW

Ostrzeżenia IMGW


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami w pasie północnej Polski. Ostrzeżenie pierwszego, najniższego stopnia, dotyczy pasa od Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego, poprzez Bydgoszcz, Grudziądz, Gdańsk, Elbląg, Płock, do Olsztyna i Białegostoku. Temperatura może sięgnąć tutaj nawet 33 stopni. 


W większej części kraju mogą też wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35 milimetrów oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami grad. Są to także ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Źródło: IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek rano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla południowo-zachodnich powiatów województwa lubelskiego.

W nocy pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Na zachodzie 

mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.


Temperatura minimalna od 17 do 20 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich od 12 do 15 stopni. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz jego porywy osiągną do 60 km/h.


Zobacz także: Skażenie Odry. Co zrobić w przypadku zatrucia?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej