RAPORT

Pogarda

Gdzie trafią polskie F-35? Błaszczak wskazał lokalizację

Najnowsze

Popularne

Tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak na pikniku wojskowym w Łasku (woj. łódzkie).

Błaszczak: Wojsko wraca do Ostródy

Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na pikniku wojskowym w Iławie poinformował, że wojsko wróci do Ostródy – w tym mieście ma...

zobacz więcej

W niedzielne popołudnie na placu targowym w Łasku (Łódzkie) żołnierze z miejscowej 32. Bazy Lotniczej zorganizowali piknik wojskowy okazji 102. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, który zgromadził ponad tysiąc uczestników. W pikniku wziął udział m.in. wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.


W przemówieniu do uczestników imprezy wicepremier podkreślił, że trwa proces wzmacniania sił zbrojnych. – Rozwijamy Wojsko Polskie, tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo – powiedział wicepremier dodając, że szczególnie dobrze to widać w bazie lotniczej w Łasku, gdzie stacjonuje część polskich sił powietrznych.


– Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego, także sił powietrznych w Łasku – zaznaczył. – Tu właśnie będą polskie F-35 – zaakcentował minister. 


– Bardzo cieszę się z obecności sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nasi lotnicy ćwiczą z siłami amerykańskimi, budując w ten sposób współpracę, która jest bardzo ważnym elementem naszego bezpieczeństwa – wskazał szef MON.


Wicepremier powiedział też, że trwają przygotowania do całkowitego wycofania postsowieckiego lotniczego sprzętu wojskowego, a zastępować go będą między innymi amerykańskie i południowokoreańskie samoloty bojowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej