RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wyłowili „martwą kobietę” z Odry. Ratownicy nie dowierzali

Uratowała ją zdecydowana reakcja ratowników (fot. Dolnośląskie WOPR)
Uratowała ją zdecydowana reakcja ratowników (fot. Dolnośląskie WOPR)

WOPR we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o zwłokach unoszących się na Odrze. Po dotarciu do ciała ratownicy zaczęli reanimować ofiarę. Kobiecie dzięki szybkiej reakcji wróciło krążenie.

Poważny wypadek na A4. Bus i osobówka w rowie, kilkunastu rannych

13 osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A4 w miejscowości Rzezawa (woj. małopolskie), gdzie samochód osobowy i samochód typu bus wjechały...

zobacz więcej

Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o akcji ratunkowej, jaka miała miejsce w sobotę na Odrze we Wrocławiu. 

 

Ratownicy po godzinie 15 otrzymali zgłoszenie o unoszącym się w Odrze ciele na wysokości ulicy Marco Polo. 

 

„Nasi ratownicy pierwsi dotarli do osoby w wodzie i trafnie podjęli decyzję o rozpoczęciu resuscytacji. Rozpoczęli sami, użyli defiblyratora AED, ale szybko wsparcia udzielili przybyli na miejsce strażacy, którzy na zmianę z ratownikami WOPR prowadzili działania RKO” – opisuje WOPR. 

 

Po krótkim czasie na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł kobietę do szpitala, gdzie „spontaniczne” wróciło jej krążenie. 

 

„Gratulujemy wszystkim służbom doskonałej współpracy, której finałem była sprawnie przeprowadzona akcja ratująca życie” – podkreślają ratownicy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej