RAPORT

Tusk kontra Tusk

Śnięte ryby na terenie Krakowa. „Prawdopodobnie wysoka temperatura”

Zgoszenie strażacy otrzymali w sobotę (fot. SOPA Images/ Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Zgoszenie strażacy otrzymali w sobotę (fot. SOPA Images/ Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Ok. 300 ryb wyłowili strażacy ze stawu w rejonie ulic Krzewowej i Falistej na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego w Krakowie. Wstępne badania nie wykazały chemicznego skażenia wody, a według inspektorów ryby zdechły prawdopodobnie z powodu wysokiej temperatury i braku tlenu.

Śnięte ryby na Nerze. Znaleziono ślady po oleistej substancji

W związku z wystąpieniem zjawiska śniętych ryb na rzece Ner na terenie powiatu łęczyckiego i poddębickiego (woj. łódzkie) nie ma powodów do paniki,...

zobacz więcej

– Były to małe karasie. Strażacy na łodziach zebrali je za pomocą podbieraków i na brzegu przekazali do utylizacji – powiedział w niedzielę PAP Hubert Ciepły z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

 

Na miejscu strażacy i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) pobrali próbki wody do badania. Wyniki nie wykazały substancji niebezpiecznych.

 

Zobacz także: Zatrucie Odry. Minister: To mogło aktywować substancje toksyczne

 

– Pobrano trzy próbki do analizy, jedna próbka posiadała niski stopień natlenienia, pozostałe były w normie. Staw był mocno zarośnięty glonami. Na miejscu była firma mająca oczyścić staw – poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka prasowa WIOŚ Magdalena Gala. – Prawdopodobnie śnięcie ryb spowodowane było wysoką temperaturą i brakiem tlenu w części dennej zbiornika – zaznaczyła.

 

Staw w rejonie ulic Krzewowej i Falistej jest odcięty od potoku płynącego do Wisły.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej